eşim ve ailesi

sedakayabagli soruyor: 10

arkadaşlar 27 gün önce doğum yaptım ve ne yazıkki zor bir doğumdu enfeksiyon dikiş açılması makat yırtılması ve ciddi acılar.bu durumda en çok nedense eşimden ve ailesinden nefret edr oldum zaten aramız iyi değildi yaptıklarını hazmedemiyordum eşimde sağolsun hep haksızlıklarına rağmen onları savundu durdu yani hep yalnız kaldım seslerini bile duymak sinirlerimi altüst ediyor eşim ne kocalık nede babalık yapabiliyor buda beni çaresiz bırakıyor onunda benimde yaşım 25 belki yaş farkı olsaydı bu kadar sorun olmazdı hakikaten erkekler geç olgunlaşıyormuş.zaten birde loğusalık iyice nefretimi körüklüyor sanki doğum eşimle aramı dahada açtı ben hep kendimle ve bebekle ilğilenmek zorunda kalıyorum pansumanlarım bebeğimin huysuzluğu derken eşimse hep nette oyun peşinde ailemle ilğileneyim dediği yok varsa yoksa ailesi bilğisayarı.bi önerisi olan varmı doğum soğukluğudamı getiriyor ardından

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


sPetek

Ben olsam o bilgisayarı bozardım :)

Belki komik gelebilir ama ben sanırsam yapardım. Tabi ki mutlaka eşinle konuşmalısın ve ne hissettiğini açık açık anlatmalısın bu kaçınılmaz ..

Eşine artık onun bi liseli genç değilde bir baba ve koca olduğunu ve bunun sorumluluklar getirdiğini ve senin üzerinde olan stres ve onların yarattığı stresi açıklamalısın..


sPetek

Bu arada çok özür diliyorum yazmayı unuttum.. Gerçekten çok geçmiş olsun arkadaşım sana.. Dilerim nice sağlıklı ve mutlu günler geçirirsin bebişinle..

 


Yenidenanne

Durumunuzu okuyunca çok üzüldüm, insanın en çok desteğe ihtiyaç duyduğu dönemde bunları hissetmesi gerçekten çok zor. Size öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Tüm sağlık sorunlarınız kısa zamanda iyileşir, fiziksel gücünüze kavuşursunuz inşallah.

Desteğe ihtiyacınız var ve doğal olarak bu desteği sağlaması için eşinize yöneliyorsunuz. Ama eşiniz sizi destekleyemiyor. Bence de ilk adım olarak kendisi ile konuşmanızda fayda var. Konuşamanızda ondan ne istediğinizi net olarak söyleyin. Bebek uyandığında yatağından alıp bana getir, acıktım bana 1 elma, 1 armut yıkayıp getir, gibi. Açık, net, tanımlı. İstediklerinizi yapmaz ise bunu değerlendirmeyi sonraya bırakın. Bebek doğduktan sonra ilk annelikse ilk 1 yıl insanın dengesi bozuluyor. Durum ne kadar dramatik de olsa ben bu konuyu düşünmeyi ve değerlendirmeyi ertelemeyi seçiyorum, deyin. (İnşallah isteklerinize uyar ve size yardım eder, bu kısma gerek kalmaz)

Eşinizden destek bulamıyorsanız kendi ailenizden ya da yakınınızdan ya da para ile tutacağınız bir yardımcıdan destek alın. Sizin dikkatiniz sadece ve sadece kendinizde ve bebekte olsun. Daha önemli birşey yok sizin için. Gerisi boş, diğer kişileri Allah'a havale edin.


kedidirkedi

Bazı aklıevveller  erkeklere "Lohusa kadının yanına yaklaşılmaz" gibi bir telkinde bulunabiliyorlar. Bence bir yoklayın çaktırmadan, etrafında böyle bir şey telkin eden birileri olabilir.


sedakayabagli

hamile kalmadan öncede hamilelik esnasındada  hep ama hep konuştum anlamış gibi yapıyor ama anlamıyor yine aynı adam var karşımda şimdi konuşsamda aynısını yapacak neyazıkki karşımda laftan anlamayan hatta kavgadan hoşlanan bir adam var ne yazıkki aileside böyle konuşmak yerine suşlamalar ve bağırışmalar var hep hayatlarında böyle görmüşler böylede devam ediyorlar yani anlayacağınız arkadaşlar çıkmaz bir yoldayım bu konudasedakayabagli

spetek çok mantıklıca düşünmüşsün bu bilgisayar kırma işini:) ama yine gider alırmı alır bana inat


sedakayabagli

kafasına vura vura adam edebilsek keşke bu adamları:)çok sağolun arkadaşlar paylaştımve yalnız bırakmadınız çok sağolun.ama inanın konuşmaktan anlayan biri olsa konuşurdum buğüne dek neler konuştum kimleri konuşturdum adam olsun dye ama yeminler ediyor bidaha yapmayacağım diye ama yok yok değişmiyor bu kafayla nereye gider onuda bilmiyorum.bebeğim için nefes almalıyım bu adamla bu evde.keşke arkadaş gibi olabilseydik eşimle ama buda böyle değişmiyor 16 aydır evliyiz ve hep aynı insan olarak yaşıyor.bense yoruldum artık ona laf anlatmaktan.


asyanin_annesi

tatlım çok düşüncesiz insanlar var hayatta farkındayım.. benzer durumları bzde yaşadık ama unutmaki ANNELİK DOĞUŞTAN BABALIK SONRADAN ÖĞRENİLEN BİR DUYGUDUR. işin içine birde aile girince işler çığrından çıkıyor.

bak benim eşimin annesi ( kayınvalidem bile demiyorum ) kızım doğdu doğalı daha hiç gelmedi. hamileliğim boyuncada bana hiç yardımcı olmadı aramadı bile ayrıca evlerimizde taksi ile 10 dk.

durumunu en iyi anlayanlardan biride benimdir. eğer ki kendini çok yalnız hissediyorsan her zaman sana ve bebeğine destek verebilirim. ben istanbulda oturuyorum. asla yalnızım diye strese girme kuzucunu düşün sütün kesilmesin. herşeyden önce başında Allah var. hiç bir anne bunu haketmez..

 

ltfen kafana takıpta bebeğinede bu durumu yansıtma.

hamilelik deprasyonu diye bir durum var. dediğim gibi yalnız diilsin.

bebeğini kokla bnm yerime..sedakayabagli

pembe prenses bu dövme işi aklıma yattı hemen döv lütfen kafasına kafasına vur ama:)annem çalışıyor herzaman gelemiyor 2 araba değiştiriyor buraya gelmek için kadıncağız zaten yorgun oluyor kıyamıyor insan onada.asyanisa sanada çok teşekkür ederim koklarım tabi koklamammı bebeşimi yeni tanıştığım teyzen kokla dedi oğluşum onun yerine bu da derim:)ben ankarada oturuyorum taşınmak istersen buraya gel derim kaynana dedikodusu yaparız:)


CokBilmis

Madem konuşmadna anlamıyor, konuşma o zaman, doğrudan emir ver :)

Lohusasın şimdi hassassın, Zaten doğru düzgün konuşamazsın. Ben zırt pırt ağlıyorudm o dönem.

Mesela bebeğin altı mı değişecek "Hüsametttiiiiinnnnnn yedek bezlerden birini getirir misin hemen acillllll" diye bağır. Baktın getirmiyor, git poposu açık bebeğini kucağına bırak "Sen tut bunu, ben hemen bez alıp geliyorum" de :))

Her durum için gerekli örnek verebilirim. Sen sor yeter :)))

Mesela kocan duş mu alıyor? Soy bebeği, ver kucağına. "Bebeğin de üstünden bir su geçir hayatım" de.

Emzirdikten sonra kucağına ver "Gazını sen çıkartır mısın? Ben ishal oldum galiba çok sıkıştım" de ve tuvalete kapat kendini. Orada canın ne isterse yap bir 20 dakika kadar çıkma içeriden, sorarsa da "Ayhhh, çok sancım var, offf" gibi sesler çıkar :)))))

Bebeğine fiziksel olarak ne kadar yakın durursa, bebeğine tenini ne kadar çok değdirirse ve bebeğine ne kadar çok hizmet ederse hem bebeğine, hem yeni ailesine ve hem de sana o kadar çok bağlanacaktır.

Hizmet etmesi için zorlaman ve emrivaki yapman lazım.

Madem konuşmayla anlaşılamıyor, sakın ola konuşma. Ailesinden asla bahsetme, laf da açılırsa kafanı salla geç. Başkalarının yanında "Benim kocam da ailesi de mükemmellerdir" filan de. En manyak insanda bile utanma duygusu vardır, çaktırmasa da vicdan azabı çeker :)Cevaplamak için Üye ol