Ev Tipi Ana Kucağı

didemnurcan soruyor: 10

Selamlar,

Ev tipi ana kucağı ya da salıncak kullanan var mı? Ben hazırlık aşamasında alıp-almama konusunda kararsızım. Çünkü bebeğin ters düşme riski vs'den korkuyorum. Kullananlar var mı? Ya da kullanmadan da idare edenler?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


senayc

Biz fischer-price salıncağını almıştık,salıncağı ana kucağı da oluyor, hatta sonra da koltuk oluyor. Gayet güvenli. 18 ay civarı akrobasi hareketleri yapmaya başlayana kadar kullandık. Benim hayat kurtarıcım olmuştu. Mama sandalyesine oturamayacak kadar küçükken orada yemek yedirdim. Emniyet kemerlerini bağlamayı atlamamak gerekiyor. Bir süre de uykuya orada geçmişti. Parasına değdi kesinlikle.


Zelal_

Bizde Fisher-price starlight papasan salıncak tipi anakucağını almıştık, kullandığımız süre boyunca gayet keyifle kullandı hatta ilk ek gıda öğünlerini burada yedi. İlk zamanlar uykuya dalış için birebirdi, sonra işin farkına varıp uyumak istemeyince kalkmak istedi :) Yalnız biz 5.aya kadar falan kullanabildik. Yine de kendisine müteşekkirim, çok büyük kolaylık oldu, özellikle birkaç ay yazın bahçede keyifle kullandık :)


YesilAnne

Ana kucağı bizim gerçekten çok işimize yaramıştı. 5 aylık olana kadar herzaman, 6 aylık olana kadar nadiren kullandık. Bizdeacaba çok gereklimi kullanırmıyız diye çok düşünmüştük ama doğduğu andan itibaren okadar çok kullandık ki.. Kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle ilk 3 ay düşmeriski kemer bağlamasanız bile yok. 3 aydan sonra dikkat etmelisiniz.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kesinlikle chicco relax and play (rahatla ve oyna) anakucağı. Oğlum 10 aylık olana kadar rahat rahat kullandım. Sırtı ayarlandığından koltuk gibi kullandık belli bir ayndan sonra. Yenidoğan pedi var, oyuncak barı var. Sallanıyor. Her zaman kemerlerini bağladım ben, zaten çok kolay. İlk aylar gündüzleri bazen onda uyuyordu, tam yatar pozisyonda.

Salıncak olarak da fisher price akvaryum ve yine fisher price papasan almıştık. İkisini de kullanılmış aldım, hatta papasan Türkiye'de satılmıyor, alanlar Almanya'dan almışlar. Hala kullanıyoruz, hatta şu an sallanarak uyuyor beyefendi.


simge

chicco trio arabanın ana kucağı bildiğim kadarıyla hem evde kullanılıyor hem de bazasıyla arabada, onu da kullanabilirsin bence...Aysegul_Yagmur_Irmak

Arkadaşlar nereye yazmam gerekiyor bilmiyorum ama en güvenli araba koltuğu/anakucağı chicco ct0.2'nin anakucağı, ben isofixli bazasını ebay'den Amerika'dan almıştım, hala kullanıyoruz. Geçenlerde nette bakınırken bizim bebek arabası setinin bazalısını gördüm, ikinci el, Amerika'dan almış satan kişi, ikinci bebişe farklı renk olsun diyorduk, çok da uygun geldi fiyatı hemen aldık. Gerçekten bunun kadar güvenlisi yok, zaten isofixli bazası olan anakucağı o kadar az ki... Maxi cosi var Türkiye'de satılan, başka da yok. Diğer bazalar hep kemerle bağlanıyor... Bilginize...


atilim

Merhaba,
Biz Ela için
http://www.amazon.com/Boppy-Cradle-Comfort-Bouncer-Blue/dp/B000HZBZBG/ref=sr_1_24?ie=UTF8&;s=baby-products&qid=1261521987&sr=1-24
den almıştık.

Ayrıca oto koltuğu olarak Chicco trio for me'nin oto koltuğunu kullandık. Oto koltuğunu ana kucağı olarak hiç kullanmadık. Bazalı aldık ama isofix değil. Kemerle bağlananlardan.

Ancak Boppy Craddle Comfort aldığım tüm ürünler içerisinde parasını en çok hak eden, en memnun olduğum ürün oldu. Ters dönme gibi bir ihtimal ancak 6-7 aylıktan itibaren olabilir gibi geliyor bana. O zaman da zaten artık oturmayı bırakıyorlar. Koltukta oturur oluyorlar. Ela gibi çok hareketli bebeği zaptetti. İçinde hep çok rahat etti, huzur buldu. Bizimle sofraya oturdu. Titreşim özelliğini aman alışmasın diye çok kullanmadım. Ama açtığımda hoşuna gidiyordu. Müzikleri dinlendirici, bir dönem ezberledik.

Herkese tavsiye ederim. Hala evde duruyor. Arada Ela'nın oyuncaklarını oturtuyoruz şimdi.
evren

ben ev tipi diye özel bir ürün almadım, salıncak da almadım. Arabada için kullandığımız ana kucağını evde daha çok kullandık. Tan 3 aylık olana gündüzleri neredeyse tüm uykularını bu ana kucağında uyudu. Geceleri gaz problemi olduğunda da yatağında değil de ana kucağında yatırdığımız oldu. 6 aylık olana kadar çokkkkk kullandık. 


ankara312

Zeropoint 
adlı üyeye bi türlü ulaşamadım kendisine sorumu ileten olursa çok sevinirim
 sallanan beşikleri sanırım kullanmıyor artık satmayı düşünüyormuymuş bi sorarmısınız kızlar benim için lütfen
teşekkürlerCevaplamak için Üye ol