6 haftalık bebekle ne yapılabilir?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


selencem

Bol bol konusun, donenceye baktirin. Ve mutlu olun. benim oglum o kadarken surekli agliyordu. Birakin takilsin :) Muzik de calabilirsiniz ona, sarki da soyleyebilirsiniz. Kucaginizda dans da edebilirsiniz ama cok abartmayin da kucaga alismasin. Havalar isininca da koyun bebek arabasina yuruyuse cikin. Siyah-beyaz oyuncaklar da 1 ay icinde ilgisini cekmeye baslar sanirim.


melusina

bol bol kucağına al ve onunla konuş
şarkılar söyle bir süre sonra favori şarkıları oluyor :)
öp sev okşa dışarı çıkar  gezdir
siyah beyaz resimler göster


ediluj

Bol bol konuş,ben yaptığım herseyi onada anlatıyordum..Birde mutlaka onu sevdiğini söyle kucakla..Bir yerde okumuştuk babası her aksam eve geldiğinde aynı cümle ile onla muhabete başlıyordu (canım oglum nasılsın,ben geldim vb) tekrar olunca çok ilgisini çekti hala babasıyla muhabbetleri iletişimleri herkesten daha farklıdır..
Müzik dinletebilirsin(bebekler için cd ler var) efekemal encok mozart,birde IQ bebeği sevmişti.
5 duyuyu uyarmayı öneriyorlar ben farklı şeyler koklatıyordum(tarçın,kahve,zencefil,vanilya vb)farklı kumaşlara dokunmasını sağlamak gerekiyormuş,şimdide farklı şeyler tattırıyorum.Ama hepsini anlatarak.Anlamaz diye düşünme onların byni en gelişmiş bilgisayardan bile daha hızlı kayıtta..
bebekler siyah beyaz görüyorlar üç aya kadar renkli oyuncaklar çok ilgi çekmiyor.
TIny Love'ın yatak kenarı vardı ilk üç ay için bir yüzünde basit çizilmiş kız erkek yüzü,ayna ve değişik geometrik şekille bir kaç hayvan uzun uzun bakar bizde ona oradan uydurmalık birşeyler anlatırdık,çok ilgisini çekmişti,maharetli eller benzer bir şeyi kendide yapabilir.İnternetten inceleyebilirsin
www.akillibebek.com adresinde ayına göre oyunlar var anlattıkları..
 Birde şiddetle tavsiye(baştan bir şeye benzetemedim ama oglumun hala cok dikkatli baktığı oyalandığı şey) emonozebra kartları çiftlik hayvanları www.monozebra.com dan inceleyebilirsin.
Oyunlar için bizim 3. ayda aldığımız ama cokta faydalandığımız akıllıbebeklerakademisi kitabımız var.Kitabta eğitim için farklı öneriler var biz yoga hareketlerini ve oyun önerilerinden faydalanıyoruz.  www.akillibebeklerakademisi.com


sunny

şu aşamada bebeğinizin en çok sıcaklığınıza ve kucağınıza ihtiyacı var. bol bol sarılın ona sadece. ayrıca konuşun , ninni söyleyin, sesiniz onu yatıştıracaktır.


selencem

Aishwarya, keyfini çıkar. Oğlum 3 ay ağladı, ilk günlerimiz kabus gibiydi :( ilerde ilgi istemesi artacak ama tek başına yapabildikleri de artacak. İlgi ve bagimsizlik dengesi cok zor, aglamalardan dolayi biz cok beceremedik, hala calisiyoruz :)) zor zanaat ebeveynlik :))Cevaplamak için Üye ol