yürüteç alsam mı

paradoks soruyor: 9

arkadaşlar yürüteç zararlı diyor bazıları sizce bebeğin ayak yapısına zararlımı bebeğim çok sıkılıyor yatmaktan ne alsam acaba bide zıp zıp varmış kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ayberke

Bizim doktorumuz kesinlikle zip zıp hoppala yürüteç aldırmadı.almakistiyorsan oyun halısı al.


ozdenin_oykusu

bizim oktorumuz da önermemişti.internette okuduğum bazı yazılar yüzünden ben  dehiç yanaşmamıştım.ama tercih meselesi.sabah-akşam 10 ar da.bindirenle var zararsız olduğunu düşünüyorlar.tabiki herkesin kendi ercihi ve kendi çocuk büyütme tarzı.ben d eayberke arkadaşa katılarak oyun halısı,aktivite masası gibi şeyleirn daha eğlenceli daha eğitici,çocuğa birşeyler katma anlamında daha verimli olduğuna inanıyorum.


ayberke

özdenenın öyküsüne kesinlikle katılıyorum.biz yürüteç alamdık 10,5 aylıkken yürüdük.Yürüteç alıp almamayla yüremede bi değişiklik olmuyor.Her çoçuk hazır olduğunda birşeyleri yapıyor.


paradoks

6 ayını tamamladı yürüteç olmasa bile oturması için başka ne olabilr.fiyonk

Biz yurutec almamaya karar vermistik, ama kizima sadece ben bakiyorum, ailelerimzden gelen giden pek yok ve ev isini halletmek icin odadan cikmak sorun oluyor. Yerde minderleri var salonda, ben salondayken kizim orada oturuyor, yuvarlaniyor. Ama icerde isim oldugunda, emekleyemediginden sorun oluyor, yurutec aldim arkadasimdan, bebegin fiziksel gelisimi ile ilgili degil belki ama cok isimzi gordu. Ben oda degistirirken o da yuruteciyle geliyor, dugmelerine basip sarki caliyor, oyalaniyor. Benim isim yokken oraya koymuyorum, gunde yarim saat ya da 45 dakika duruyordur en fazla. Gokhan Mamur u biliyorsunuzdur doktor, tvde izlemistim, yurutec bebek icin degil anne icin lazim, istiyorsaniz alin, bebege sakincasi yirmi gun gec yurumesi olabilir demsti. Gerci kzim yurutecten sonra ayakta daha duzgun durmaya basladi..


algida

Dokturumuz bize yürüteci kesinlikle yasakladı.Bilinenin aksine yürütecin sadece ayak yapısına değil,aynı zamanda orta kulağa da zararlı olduğunu söyledi.Nasıl bir ilişki kurulabilir bilinmez ama demekki o kadar da masum değil yürütec kullanmak


balanne

Bizim Dr umuzda secimi bize bıraktı.ev kazalarına dikkat et die uyarmıştı.su an 2 aydır günde 1 saati geçmeden kullanıyorum.çok memnunum.bende oda bir süreliğine ozgurlesiyoruz.koridorda yakalamaca oynuyoruz.top fırlatiyoruz O'nu kovalıyor.ev oturmalarına giderken yanımda taşıyorum.yemek yapabiliyorum.benim gibi sizinde 1 saniye bile yanınızdan ayrılmanıza izin vermiyorsa bebeğiniz çok öneririm.gerçi suresi doldu gibi çünkü artık sıralıyor ve yurutec istemiyor.ama yinede değerdi:)))


gokalpileseyrialem

Ben daha önce yürüteç kullanmış fakat zarar görmemiş annelerin tecrübeleri ile çokta zararlı birşey olmadığını düşünüyorum tabi kullanım koşulları dahilinde değerlendirilirse.Kendi şahsi fikrim olarakta çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.Bende evde kalabalıklardan hoşlanmayan bir anneyim.Bebeğimi bildiğim için yürüteçle oyalanma süresini de tahmin ettiğimden alma gereği duymamıştım.
Dolayısıyla bebeğini sen biliyorsun benim için kurtarıcı olur dersen olumsuz örneklerin etkisinde kalma derim ama tekrar belirtiyorum zarar vermeyecek ölçülerde kullanmakmak kaidesiyle.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığıö bir blogum var. 1 yaşına kadar bebekler için alınması çokta gerekli olmayanları içeren bir yazı oluşturmuştum bir göz atmanı tavsiye ederim sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/11/1-yasna-kadar-alnmas-cokta-gerekli_15.html


paradoks

cevaplar için çok teşekkür ederim.


Cevaplamak için Üye ol