Acı ojeye rağmen parmak emme

birbebekannesi soruyor: 10

Kizim 2 ay önce emzigi bıraktı ve parmağını uykuya dalarken ce ara ara uyku esnasında emiyor. Yalnız çok güçlü emiyor, dişleri parmağını kızartması ve sisirmis. Eczaneden kalyon marka acı tirnak cilası aldık ve fark etmeden sürdük. Önce tukurdu sonra o açıklığa rağmen emdi. Gerçekten tadı acı, başka marka yoktu. Markadan markaya acı tadı değişik olur mu? Nasıl biraktirabilirim? Ödül vs denedim, uyku aşamasında olduğundan ise yaramıyor. Kendi de parmadigini gördü ama engel olamıyoruz.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fkry37

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum benim oğlumda tekrar başladı kardeşi olunca daha önce kendiliğinden bırakmıştı şimdi bir anda tekrar başladı yapma etme dedikçede çoğalttı daha önce acı oje sürmüştü çok kusmuştu silmek zorunda kalmıştık kendi kendine bırakmıştı şimdi ne yapacağım bilmiyorum 


ema_emine

Emziğe alıştırmaya çalışın.Farklı markalar deneyin derim


birbebekannesi

Fkry37, siz ne marka almışsınız? Kardeşe alışma döneminde emzik veya parmak emmek, hatta altını islatmak olabiliyor. Kısa sürede asarsiniz umarım, bebisin güzel yanaklarından öperim. Ema, emzigi dönmek istemiyorum 2 ay oldu birakali. Ben krese giden arkadaşıma danisyim, o sa kresin pedogoguna sormuş. Çocuk kendi bırakmalı, 5 yaşına kadar normal demiş. Parmağı uyanınca burusuk oluyor ve alt dış tahriş ettiğinden kesik kesik. 5 yasa kadar parmak kalmaz sanırım :)


OzlmOnrZynp

merhaba , o tarz acı ojeler dahil içinde solvent denen bir kimyasal içeriyor ve bu çok çok zararlı bir madde çocuklar için. o maddeyi bir de ağzına götürdüğü için direk kimyasal a maruz kalıyor :( .Nacizane fikrim böyle kimyasala maruz kalacağına parmağını emmesinin daha iyi olduğu . 


fkry37

bir bebekannesi markayı tam hatırlayamıyorum r ile başlayn birşeydi ne zaman ultrasonda kardeşi gördük(doğuma 1 ay falan vardı)ve doktor kardeşi olacağını söyledi parmak başladı alt ıslatmada arasıra oluyor ne yapalım ben 3 yaşına kadar normal sanıyordum 5 ise iyi:))tecrübelilerden öğrendiğim en iyi yöntem dikkatini dağıtmak farkettirmeden ben ilk başladığında çok üstüne gittim şimdi gün içindede emiyor sürekli el ağzında görmemeyi bir başarsam çünkü beni görünce dahada çoğaltıyor anne bak falan yapıyor hele kardeş yanımda ise umarım atlatırız.

ozlmonrzynp kimyasal kötü evetbende kullanmak istemiyorum son çare olarak düşünüyorum bu ay gittiğimde çocuk doktoruna tekrar soracağım

guta

Merhaba. Benim de oğlum parmak emiyordu. Her tarafı yara olmuştu. Kaç kere acı oje denedim devam etmişti. Sonunda mavala marka önerdi bir doktor. Onunla başardık bıraktırmayı. Kimyasal olabilir zararlı olabilir ama parmaklar yara olunca doktorumuz bile bence deneyin demişti. İsterseniz siz de bir deneyin.


bitanemmenim

Çocuğunuzun sevgi ve ilgiye ihtiyacı olabilir. Bir süre birlikte yatabilirsiniz.islerinizi bir kenara bırakıp bolca oyun oynayin. ama siz de eğlenin oynarken, çocuğunuzu "oynatmayin" aradaki farkı çok rahat anlar. bir birey olarak saygı duyun, duygularini anlamaya calisin. daha da artırmasıni istemiyorsaniz parmak emmesine tepkisiz ve duyarsız kalın.


birbebekannesi

Bu tarz ürünler mutlaka zararlı, keşke gerek kalmasa. Zaten amacı bir kere ağzına sürüp bir daha sürmemesi. kar zarar dengesinde parmagindaki yaraların geçeceğini düşünürsek denemeye değer diye dusunuyorum. Mavala yi deneyeceğim, teşekkürler. Bitanemmenim, çocuğun parmak emmesinde bu yazdığınız nedenler sadece birkaçı. O kadar çok neden ve konuda görüş var ki. Bende her anne gibi cocuguma çok ilgi gösteriyorum diyecegim:) şaka bu yana her anne ce cocuk ilişkisinin özel olduğunu düşünüyorum ve iliskimizi sağlıklı buluyorum. Kizim kendi kendine uyuyan bir bebekken birkaç aydır bu bitti ve sarılarak uyuyor. Doktorda bana tam tersini söyledi, sağlıklı iliskilerde çocuğun bağımsız olması gerektiğini ve odalarımıza a yirmamizi söyledi. Evimizin koşullarından dolayı odayı ayırmamız mümkün değil ama doktorun su söylediği tek katıldığı nokta; çocuklar uykuya dalarken ve gece hafif uykudan derin uykuya geçerken bir yöntem bulurlar. Sizimki emzikti, şimdi de parmak. Bunu bir şekilde birakacam hızlı ve kararlı olmali dedi.bitanemmenim

Ben de doktorum ve açıkçası doktorların bu konuda yorum yapmasını doğru bulmuyorum. çocuk psikiyatrisleri hariç tabiî. Bu konuda yardım istiyorsanız bir pedagoga gidebilirsiniz ya da konuyla ilgili çeşitli kitaplar okuyabilirsiniz. çoğunuz sizden bağımsızlığı size doydukca gelişir. parmak emmeye çeşitli problemlerin sadece dışa vurumudur. Adem Güneş' in kitaplarını öneririm.


fkry37

bitanemmenime duyarsız kalma konusunda katılıyorum yoksa aşırı artıyor bizde babaanne sürekli yapma annen kızar dedi ben bırak parmağını yara olacak dedim şuan sürekli hale geldi duyarsız kalmaya çalışıyorum ne kadar başarabilirsem önceki emmesinde doktor emme dürtüsünü doyurmaya çalışıyr demişti güçlü emme dürtüsü var şuan ise kıskançlık bence ve ilgiyi üzerine çekmeye çalışma Cevaplamak için Üye ol