bronşite çareeee...

annedennotlar soruyor: 7

çınar bronşit oldu ve bütün nefes yolları genizine kdr tıkalı.ne yapsamolmuyor açılmıyor.dr.agittik bu sabah ciğerlerini dinledi ve bronsit dedi..zinnat ve öksürük şurubu verdi.başladık kullanmaya ama öğle uykusundan uyandıgından beri çok kötü.kafasını taşıyamıyor resmen.öksürüğü nöbetlerhalinde geliyor ve uyuyamıyor kuzum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


turkuazz

cok kotu gorunuyorsa en yakin cocuk acile gitseniz nefes acici buhar uygulamalari vs. var.evde cok da fazla bisey yapamayabilirsin.


meycan

Çok geçmiş olsun...
Buhar mutlaka rahatlatır, kesinlikle deneyin.


Ulku

bir de, okusuruk suruplari artik verilmiyor diye biliyordum, ismi nedir surubun?


leylak

 Canım daha önce bikaç yerde okumuştum ama hiç denemedim.Gece yatarken oğlunun ayak tabanlarına vicks sürüp çorap giydirilince öksürüğü alıyomuş.zarralı bişey değil, denemesi zor da değil.bence bi dene derim.Bak canım yazıda bu.Allah şifa versin kuzuna.

 
“Ayak tabanlarımızın yağı emen özel bir yapısı vardır. Bu nedenle eğer tabanınıza örneğin sarmısak sürerseniz yaklaşık 20 dakika sonra tadını ağzınızda alırsınız. Bunu bulan bilim adamları nedenini bilmiyor henüz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri dönüyor.
 Özellikle çocuklarda (ve tabi büyüklerde) gece uyutmayan şiddetli öksürük durumunda ayak tabanınıza güzelce Vicks merhem sürün ve kalın bir çorap giyin. Beş dakika içinde öksürüğün kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz. Her zaman %100 çalışır ve çocuklara ağır öksürük ilaçları vermekten daha etkilidir.”
Denemesi bedava..


Asude_42

Benim oğlum da bir-iki gündür çok öksürüyor.
acaba ayak tabanına vicks sürsem bi zararı olur mu? çok küçük ya.


leylak

Asudecim ne gibi bi zararı olabiliki.Bence olmaz ama istersen sen genede bi doktoruna danış.Faydası varmış gerçekten deneyenlerin yazdıklarınıda okumuştum.


annedennotlar

çok teşekkür edrim hepinize..dün gece çok kötü gibiydi tam acile gidecekken anneyazardan bir tavsiye aldım.sizlede paylaşayım.soğanı ortadan bölüp bir tülpente sarıyosun ve çocugun baucuna koyuyorsun.başta bende gözleri yanar diye korktum ama yok yanmadı hatta işe bile yaradı:)yerım saat 45 dk içinde açıldı burnu,genizi,horlama kesildi öksürük azaldı..vicks i de denedim 1 saat önce çok işe yaradı.hemen kesti öksürüğü,deneyin korkmayın alerji fln yapacak bir şey değil ztn vicks..teşekkürlerCevaplamak için Üye ol