Devam sütü günde kaç ml vermem gerek

RONYAM soruyor: 4

benim kızım 8 ay 20 günlük çalıştığım için gün içerisinde kızıma süt veremiyorum ancak mesai bitiminde eve gittiğimde ve gece olmak üzere 3 4 defa veriyorum süt bunun yanında pınarın devam sütünü aldım 6-12 aya uygun olan günde kaç ml vermem gerekiyor 500ml den yukarı versem zararlı olurmu? şimdiden teşekürler.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


neretva

Ek gıda alıyorsa günde 3-4 defa yetebilir. Zaten bu aylarda günde 4-5 defa emiyorlar, az ya da fazla olabilir tabii. Ama ek gıda da alıyorsa, 3-4 defa da emiyorsa devam sütüne gerek yok. 500ml zaten çok fazla, onun günlük süt ihtiyacı o kadar.

Günde kaç öğün ve ne kadar yediğini söyleyebilir misiniz? Bir yemek kaşığı yaklaşık 15mldir. Oradan hesaplarız. Bir de açlık emaresi mi gösteriyor? Kilo mu almıyor? Şikayetinizi söylerseniz daha kolay olur.


ipekkusgoz

Ben de çalıştığım için sadece akşam eve gelince, gece yatarken ve isterse gece sabaha kadar bir kaç defa olmak üzere emzirebiliyordum. Ama devam sütüyle 21. ayında tanıştı oğlum. Doğruluğunu iddia edemem ama yoğurt ve peynir de yemediği için doktora özellikle sorduğum olmuştur sadece anne sütü alıyor başka süt almasa ne olur diye.Emiyorsa gerek yok demişti.Onu da 1 yaşından bir kaç ay sonra sormuştum.O şekilde 21. aya kadar geldik.


ipekkusgoz

Bu arada unuttum ,günlük 500 ml'den fazla süt almaması demir eksikliği olmaması açısından önemli.


nilinmasali

devam sütleri demir ilaveli olduğu için 500 ml den fazlasını içmesinde bu acıdan bir sakınca yok diye biliyorum,anne sütü yeterli miktarlarda alıyorsa bencede ekstra süt içmesine gerek yok,bizde anne sütü çok az olduğu için halen günde 700 ml civarı devam sütü veriyorum,bizde gün içinde yediklerini pek etkilemiyor içtiği süt miktarı,etkileseydi bu miktarları asagı cekerdim..Cevaplamak için Üye ol