yanında uyutmak alışkanlık olunca

rabbit soruyor: 9

gece uyanmalarının sonuna doğru sabaha karşı uykusuzluğa yenik düşüp yanıma alıyorum oğlumu, ama sanırım alışkanlık yaptı artık gece ilk kalktığında eliyle bizim yatağı gösteriyor, şu anda bu durumdan şikayetçi değilim ama bu alışkanlık büyüyünce de devam edermi, tecrübelerinizi paylaşırmısınız

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sule_bilge

alıştı mı devam eder.bizimki 2 yasına geldi,yanında hissetmezse uyanıyor.ben çalışıyor oldugum için rahatsız değilim


hasibebiricik

alışır mı bilemiyorum bende çoğu zaman sabahları saat 6 gibi alıyorum yanıma , 7 de de kalkıyorum iş için bende bu durumdan rahatsız değilim ,1 saat annesiyle sabah keyfi çok da fazla değil onun için dye düşünüyorum


rabbit

Bende çalıştığım için aslında şikayetçi değilim ama eskiden 4-5 gibi uyumayınca alırdım şimdi alıştığı için 11-12 gibi uyanınca bile  hemen bizim odayı gösteriyor ve yatağında uyumuyor.


EsraEA

2 yıldır beraber uyuyoruz, hiç pişman değilim :) Eninde sonunda birgün kendileri uyumak isteyecekler, ben de o güne kadar o minik ellerin yanağımın altında olmasının, o güzel kokularının tadını çıkarıyorum :)Ikizannesi

ESRAEA PEKI UCU DE MI GELIYOR? YATAGA SIGMA SORUNUNU NASIL HALLEDIYORSUNUZ? BENIM KIZIM BIZIM YATAGA GELMEDEN UYMUYOR, HER GECEN GUN GELIS SAATINI BIRAZ DAHA ERKENE ALIYOR. OGLUMUN HIC OYLE BIR TALEBI YOK GIBI AMA KARDESININ BIZIMLE UYUDUGUNU FARKETTIGINDE ONUN DA ISTEMESINE KESIN GOZUYLE BAKIYORUZ. DAHA BUYUK BIR YATAK MI ALSAK ACABA DIYE DUSUNMEYE BASLADIK.


EsraEA

Ikizannesi, ucuzler yer yatağında yatıyor. Odalarında bir de cekyat var. Ben orada yatıyorum. Kucukken cok sık kalkıyorlardı. Eşim de genel cerrah. Sabah çok erken kalkıyor, uzak mesafeye gidiyor, gün içinde ameliyatlarla veya diğer işlerle çok yoruluyor. O yuzden başta en azından o uyuusn diye ben onların odasında yatmaya başladım sonra da ayrılamadım :)
Tabii kendi odamda da ayttığım oluyor, her gece değil ama ilk anne demelerinde yanlarında bitiyorum :)
Uyuturken hep birlikte yerde yatıyoruz. Gece halim olursa veya birileri beni hadi kalk diye dürtürse sürünerek çekyata gidiyorum. Gece beni yokluyorlar "anne" diye. Bir bakiyorum bir tanesi yanima gelmis. Ya da benden tembel çıkarlarsa "annne yanıma gel" diye çağırıyorlar :))) Sabah bazen dördümüz birbirimize karışmış kalkıyoruz :)
Neyseki giderek çağırmalarının sayısı azaldı. Hepten azalmasını bekliyorum. Onlar çağırmasa da ben nasıl ayrılacağım, onu da bilmiyorum tabi :) 


cunda

ben genelde kızımla birlikte uyuyorum bazen de kendi yatağında(yatağı yanımızda) yatırıyorum. şimdilik ikisinden de memnun yalnız uyuduğunda rahatsız olmuyor. bebeğim birlikte uyumamıza alışır mı derken ben alıştım :) odasını nasıl ayıracağım hiç bilemiyorum benim sorunumda bu. 9 aylık oldu ve hala yatağı kendi odasında değil. şimdiye kadar hiç başka bir odada uyutmadım. çok tedirgin olacağım gibi geliyor.


Begi

arkadaşlar
oğlum 1 aylıktı odasını ayırdık,beşiğine bir köpek(yumuşak oyuncak) birde emzik koyduk.
iyi tarafı: emmeyi 7 aylıkken bıraktıktan sonra; geceleri, hastalık haricinde hiç rahatsız etmedi.
kendi kendine uyumayı çabuk öğrendi. sıkıldığında, yorulduğunda, hasta olduğunda beşiğinde dinlenmeyi seviyor.
kötü tarafı ise:  nerdeyse 2.5 yaşında.kesinlikle bizimle yatmıyor hiç bir yerde yatıya kalamıyoruz. emzik köpek ve beşik olmayınca uyuyamıyor.
Kızım 10,5 aylık : dogduğu ilk günden beri bana yapıştı bırakmıyor yatağın yanına koyduğum beşikte de yatmıyor. Ben olmadan bana dokunmadan uyuyamıyor gece sık sık beni uyandırıyor. Uykuya hasret bırakıyor. çalışıyorum ve bu durum çok yorucu oluyor.
İyi tarafı ise ona sarılıp yatmak yüzünü seyretmek sabah gözünü açar açmaz bana gülümsemesi, çok keyfli.
hangisini tercih ederseniz artık..


baharb

Yeryatagini ben de tavsiye ederim ikizannesi. Benim kizim yaklasik 10 ayliktan beri yer yataginda yatiyor, gece uyaninca ben yanina yatip emzirip yanina yatiyorum. Cogunlukla geceye kendi yatagimda basliyorum, uyanirsa ya gelip beni alip yatagina goturuyor ya da yatagindan bagirip cagiriyor! Bazen yatagima geri donuyorum bazen onunla uyuyorum. Pisman degilim :) Calisiyor olmamin etkisi olabilir...


Cevaplamak için Üye ol