Bebeğim hasta ve iştahsız ne yapabilirim?

daydream_ soruyor: 2

merhaba. Bebeğim 9 aylık, ilk aydan sonra anne sutu yetersiz olduğu için mamaya başladık, ek gıdaya da doktor kontrolünde 5 aylıkken başladı. hicbir zaman öyle çok iştahlı bir bebek olmadi ama az çok biseyler yiyordu. hasta olmadan önce günde 400 cc bebelac gold artı günde 3 öğün ek gida(kahvaltı, sebze ve meyve öğünleri) yiyordu. 

son 4 gündür hasta, ateşi 3 gün oldu sonra düştü. öksürüyor ve burnu tıkalı. burnunu sürekli nemlendiriyorum serum fizyolojik ile ve bazen otri bebe ile de çekiyorum. Anne sütü zaten azdı şimdi meme de emmiyor, biberon ağzına koymuyor. haliyle kilo verdi biraz. duan sadece çorba içiyor günde toplasan 1 kase ancak içiyordur. arada kusuyor bazen, muhtemelen balgam atmaya çalışıyor.

siz bu dönemi nasıl atlattınız, iştahı için ne yapabilirim. 1 ay sonra ise başlayacağım biberon mama alması gerek, ne yapacagimi bilemiyorum 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nil8820

Doktora götürdünüz mü? Sadece nezle dememek lazım kilo kaybı ve ateş de varsa farklı bir durum olabilir. Otrü bebeyi hergün hatta gün içinde iki üç kez yapın. Yatarken başını yükseltip odasına viksli sıcak su koyabilirsiniz 


daydream_

doktora götürmedim ama bugün sordum hastalığı iyileşince iştahı da düzelir dedi.

atesi 3 gün oldu artık yok, serum fizyolojik gunde 3 4 kez yapıyorum ama otri bebeyi her gün yapmadım zararlı olur diye, bundan sonra yapicam, baby vac diye bir urun var otri bebeden daha iyi, onu denedim bayağ çekti. 

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim Cevaplamak için Üye ol