hazır mama??

bihter_oyku soruyor: 5

Arkadaşlar kafam karıştı yardımınıza ihtiyacım var. 38 günlük bi kızım var. Sütüm olmadığı için mama yiyo. Şimdi şöyle bi durum var. 2 haftadır bebelac veriyodum. Her öğünde 120 cc veriyodum, sonra birazcık fazla süt çıkarıyodu, sonra hıçkırık tutuyodu ve 60 cc daha yiyip uyuyodu. Rutin her öğünde böyleydi. Yani toplamda 180 cc. Bu hafta bebelac bulamadığım için milupa aptamil aldım. 2 gün boyunca her öğünde 80 cc yiyip direkt uyudu. Yani yarı yarıya yedi. Ayrıca ne hıçkırık ne bişey. Şimdi anlamadığım, milupa mı iyi gelmiş oluyo, yoksa bebelac mı? Ona göre bundan sonra hareket edicem.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


serapipek

canım bence hıçkırığın mamayla ilgisi yok. ayrıca mama sanki bana biraz fazla gibi geldi. bebek küçük çünki. benimde sütüm yok kızım 3 aylık ben hipp marka kullanıyorum aptamili severek içmiyor. aptamil veriyorsan eğer bende 3 saatte bir 90 cc. yeter bana göre tabi. sütün hiçmi gelmiyor yoksa gece falan emiyor mu?


emine794

benimde kızım emmedi mama verdim bebeğin çok küçük 180 cc çok fazla sindiremiyordur ayrıca bebelac gibi ucuz bazı mamaların içinde gluten var o yüzden ucuzlar imkanın varsa aptamil ver tabloya göre tabi 6 aydan önce vücudundaki enzimler olmadığından gluteni sindiremiyor


bihter_oyku

sütüm hiç yok maalesef. ilk günden beri naptıysak gelmedi:( bi de arada hastalandım, penisilin filan oldum sanırım tamamen gitti. mama miktarı fazla farkındayım. mesajı yazdığım günden beri 120 cc ye düştü. Artık 120 yiyince doyuyo. doğduğunda 2.700 kg idi. şimdi 4.500 olmuş. acaba düşük kilolu doğduğu için mi bu kadar çok iştahlıydı. bi de milupa çok pahalı yaa:( sadece mama verdiğim için ve iştahlı bi bebek olduğu için yetişemiyorum maddi olarak. Ama dediğin gibi kötüyse alırım tabi. Kızım herşeyden önemli.


bihter_oyku

Emine bu arada, evdeki milupa aptamil ve bebelac kutularına baktım şimdi. İkisinde de "gluten içermez" yazıyo?


derinnehir

bende 2 aylık kızıma mama takviyeli gidiyorum sma gold kullanıyorum hiç değiştirmedim.biraz araştırdım ona karar verdim.Cevaplamak için Üye ol