7 aylık Can'ımızda ağız kokusu

sadeceanne soruyor: 9

3 gündür Can'da bir ağız kokusu duyuyorum. Et vermeye başladık bununla mı ilgili diye düşünüyorum? Başına gelen var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


elif_alya

merhabalar.
bebişinizde herhangi boğaz enfeksiyonu vs durumu mevcut deil değilmi?çünkü erişkinlerde ağız kokusunda ilk olarak bakılan diş yada boğaz enfeksiyonu olup olmadığıdır.
sevgiler..


sadeceanne

Merhaba elif_alya, geçtiğimiz hafta ilk dişimiz geldi, sanırım ikinci de yolda. Ama boğaz enfeksiyonu olup olmadığını bilemedim.. Bakayım sabah uyanınca.. Çok teşekkürler..


esen

yemeklerin içinde sarımsak varsa bebeklerde inanılmaz bir ağız kokusu yapıyor.elifin menemenine sarımsak eklemeye başladığım 2.gün neredeyse doktora götürecektik dişi mi iltihaplandı diye sonra anladım.arkadaşlarım da aynı konudan şikayetçi olduklarında hiç sarımsak koydunuz mu yemeğine diyorum ve öyle oluyor..


nilaydastan

midesinden de gelebiliyo olabilir ya da reflü isterseniz bırde dr unuza sorun atlamayın derım esen

Ağız kokusu yüzde 90 oranında ağız boşluğundaki problemlerden kaynaklanır. Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin, besin artıklarını fermente etmesi ile açığa çıkan sülfürlü bileşikler kötü kokuya neden olur. Yemeklerden sonra besin artıklarının rahatlıkla yerleşebileceği diş yüzeylerinin ve oldukça pürüzlü yapıya sahip dilin temizlenmemesi hem yetişkinlerde hem de çocuklarda görülen ağız kokusunun en önemli sebebidir.

Diğer metabolik rahatsızlıklar ve üst solunum yolu enfeksiyonları düşünülmeden önce, ağız hijyeninin tam olarak yerine getirildiğinden ve diş çürüğü gibi enfeksiyöz rahatsızlıkların bulunmadığından tam bir ağız muayenesinden geçerek emin olunmalıdır(ÇOCUKDOKTORU.ORG)Sanıyorum ki mide rahatsızlıklarında tek belirti ağız kokusu olamıyor başka belirtiler de oluyor.anne bebeğini herzaman takip edecek en yakın kişi.çoğu belirtileri en önce anne görüyor.bence en karmaşık olandan başlamak yerine en basit çözümden başlayıp çare bulmak lazım..sevgiler


nilaydastan

sevgili esen, vermiş olduğun ayrıntılı bilgi için teşekkür ederiz fakat sizinde bildiğiniz hiç birirmiz doktor statüsünde olmadığımız gibi birbirimize aklımıza gelemeyecek bilgileri de sunmak durumunda olduğumuzu düşünüyorum..  eğer koku 2 gunden fazla sürerüyorsa diş olasılığı bence azalır daha önceden yaşanmış tecrübelere dayanarak dr umuzun bize iletmiş olduğu bir bilgiyi ben buradan sadece anneye iletmek istedim, sadece bir bakış açısı sunmak istedm. her anne eminim ki bebeğinin tek ve ilk takipçisidir ve doğru olanı kendisi belirler... 


zeynep

SABAHLARI BİR SÜREDİR BİZİMKİNDE DE AĞIZ KOKUSU OLUYOR, AMA TÜM GECE SÜREN UYKUDAN UYANINCA BİZİMDE AĞZIMIZ SABAHLARI KOKMUYOR MU? BEN ONA BAĞLIYORDUM, DOKTORUNA SORMALIMIYIZ ACABA?


sadeceanne

Doktorumuzla konuştuğumuzda yüksek olasılık diştir dedi. Gerçekten de koku ikinci diş de iyice gözüktükten sonra yok oldu.. Bilginize :)


esen

:)))çok sevindim rahatlamışsınızdır..


Cevaplamak için Üye ol