Hangi mama önlüğünü kullanıyorsunuz?

Mavipatik soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar mama önlüğü konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Yeni yeni ek gıdalara başladık. Şimdilik evime yakın bebek ürünleri satan küçük bir yerden standart 2 3 tane aldım arkası plastik önü pamuklu olanlardan. Onların da kolları olmaması dezavantaj burda evime yakın küçük mağazalarda iyi bulamadım avmler uzak biraz. Nasıl bir şey almam konusunda kararsızım internetten alacağım yorumlara bakıyorum bazı muşamba olanlar bile altına geçirebiliyormuş. Oioi-kraft-babyjem silikon önlüklerden kullanıp memnun kalan var mı onlar da kolsuz ama silikonun sıvıyı hiç geçirmeyeceği için eger guzelse bi tane silikon bir iki tane de muşamba uzun kollu bakayım diyorum. Mycey leke tutmaz önlükler nasıl? Veya babyjem silikon olan ve babyjem uzunkol muşamba olandan kullanan var mi silikon olanin boynu ayarlanabiliyor mu acaba boynu yeterince kapatılmazsa su içerken bile ağzından akıyo komple baştan üst değiştiriyoruz. Kısacası siz ne kullanıyorsanız neyden memnunsanız önerirseniz çok sevinirim habire üst değiştirmek istemiyorum teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayazlali

Biz hep silikon kullandık, evde hep dört beş tane olurdu. Fakat uzun süre kullandıktan sonra ne kadar yikasaniz da üstünde bir yağ birikiyor, silikondan yapılmış başka mutfak gereçlerinde de oluyor. Onun dışında bir dezavantajı yok, iki oğlumda da kullandım, memnundum. Kısa kollu şeylerle oturtun yemeğe, yemek illa ki önüne akacak, yüzde yüz koruyamazsiniz kıyafetleri, çocuk dediğiniz biraz lekeli olacak :-)


Mavipatik

Tesekkurler tabı biraz öyle de ben yine mümkün olduğunca önlem almak istedim :)  silikona ek olarak bir de uzunkol alacağım sizce uzunkol faaliyet önlüğü mu uzunkol poli mama önlüğü diye geçen muşambalar mı sizce farkeder mi ikisi?Cevaplamak için Üye ol