Yemek ögün önerileri

SelenMina soruyor: 3

17 aylik kizim icin ogun onerileri istiorumm. Kahvalti yapioruz 2 defa da corba icioruz. Siz neler yapiosunuz saat bazinda. Ornek olarakkk 😊

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


duygu_e

ara ogun olarak meyve, yoğurt veya kuruyemıs koyabılırsınız..


SelenMina

Yemek olarak ne veriosunuz. Biz sadece corba iciyoruz cunku.


metelikatu

sabah 7:30-8:00 kahvaltı (haşlanmış yumurta sarısı beyazı tabakta ayrı duruyor,labne,kabukları soyulmuş domates,salatalık,helva,beyaz peynir,1 çay bardağı süt,ekmek)

bu yazdıklarımdan küçücük küçücük tabağına koyuyorum eline çatalı veriyorum çizgi filmimizide açıyorum (o olmazsa olmaz) küçük beyim ya çatalı batırıyor istediğine ya da oynuyor o arada bende küçük lokmalar veriyorum üstüne süt içiriyorum. Öyle aman aman çok yemiyor ama herşeyin tadına bakıyor.Bazı gün yumurtaya hiç dokunmazken bir bakmışssın ertesi gün bütün beyazını yemiş oluyor.Anlayacağın durum stabil değil.

Öğle yemeğimizin saati şu aralar belli değil gündüzleri tek uykuya geçmeye çalışıyoruz bu da yemek saatimizi etkiliyor ama en geç 14:00 gibi (tabi bu saate kadar atıştırmalıklarımız var ya meyveli yoğurt, ya kuruyemiş, ya kurabiye) yemiş oluyor.
Yoğurt,kıvamı yoğun çorba,makarna yada pilav

Akşam 19:30-20:00 de 
dolma ya da sarma içi +yoğurt
domatesli bulgur pilavı+tavuk sulu telşehriye çorbası+yoğurt
pirinçli yoğurt çorbası
et sulu limonlu şehriye çorbası
taze fasülye, bamya, kabak yemeği gibi yemekleri pek sevmediği için rondodan geçiriyorum (ağzına gelirse tükürüyor çünkü) yanına yoğurt 
patates yemeği +yoğurt
liste dahada uzayabilir canı isterse yiyiyor istemezse ağzına lokma sürmez artık öğrendim yemezse zorlamıyorum
Cevaplamak için Üye ol