3 yaşındaki çocuk neden hala inatla tuvaletini bezine yapar ??

ipek_35 soruyor: 7

3 yaşındaki çocuk neden hala inatla tuvaletini bezine yapar ?? Yokmudur çaresi ??
help me ...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


jildando

muhtemelen kardestendir diyeceğim bende, tuvalet eğitimini ya onceden tamamlamak gerekiyor yada kardese alışma evresini gecirdikten sonra baslamak gerekiyor.


ipek_35

Evet sanırım kardeşten.Gerçi benim kızımda sanırım  biraz tembel :) kardeşten öncede basaramamıştık.Umarım bu yaz basaracak,yoksa krese almayacaklar :)


leylako

Benim oğlum da 2 ay sonra 4 yasında olacak ama kakası gelince tutuyor bezine yapıyor

tuvalete yapmıyor. Sizinki nasıl bıraktı? Doktorumuz zorlamayın dedi ama bir de sizlerden görüş almak istedim.


honkhong

Zorlamayın leylako kakanın "k"sını tuvaletin "t"sini atın evinizden.Çocuğunuz ne zaman isterse o zaman alın kakasını.Bezine yapmak istiyor ise bezine yapsın.Siz burada ona hiç bir şekilde müdahaleci olmamalısınız.Aksine çocuğunuzun yanında olduğunuzu hareketlerinizle desteklemelisiniz.Muhtemelen kakasının kaybolup gideceğinden endişe duyuyordur.Bunun böyle olmadığını ona anlatsanızda anlamayacağı için mesela kavanoz kullanıp kakasını bir müddet kavanozun içinde saklarsanız,kakasının bir yere gitmediğini görmesini sağlarsınız,işe yaracabileceğini düşünüyorum.(Kuzenim 3 yaşındaki oglu için böyle bir yöntem izlemişti.)


seres_esra

benim kızım 28 aylık neredeyse asla yapmıyor neler yaptım neler birlikte gidiyoruz wc ye anne sen yap ben de yapıcam diyor bana yaptırıp kendisi yapmıyor -yokmuş- diyor bez bağlamasam altına işiyor ama kakası geldiği zaman odasına gidip kapının arkasına saklanıp yapıyor bana -anne buraya gelme kaka yapıyorum-diyor hemen wc ye götürüyorum yine yapmıyor ne yapıcam nasıl alışacak bilmiyorum herkez üstüne gitme o isteyince kendi söyler diyorlar bakalım beklemedeyim


leylako

Teşekkür ederim paylaşımlar icin. Zorlamayacağım artık, bez takmayinca 3 gün kaka yapmadı düşünebiliyor musunuz? Hasta olucak diye korktum. Artık ümidim yuvada alışması.


kutayozan

şuan biz deaynı durumdayız mesajlar yazılalı epey olmuş acaba anneler 2 yılda bu konuya nasıl çözüm buldular :(( 3 yaşını bitirdi 1 yıldır kakasını beze yapıyorCevaplamak için Üye ol