kansızlık için keçiboynuzu pekmezi ama nasıl?

pinarsultan soruyor: 9

Merhaba, kansızlık için organik pazardan keçiboynuzu pekmezi aldım. Ama nasıl içicez.? Bir türlü içmiyor. Siz nasıl içiyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gonult

Sulandırarak verebilirsiniz


ozgu_naz

üzüm pekmezi yiyiyor her sabah kahvaltıya karıştırıyorum. başka türlü yemiyor. süt ürünleri kullanmadan meyve suyu falan içiyorsa öyle verebilirsiniz belki. özellikle c vitamini ile birleşince emilimi daha kolay. üzüm tavsiye ediyor drlar kansızlık için. özellikle mi keçi boynuzu dendi size merak ettim


bade02

ben de uzum pekmezi veriyorum. keciboynuzu pekmezi agir gelmez mi? doktor mu onerdi?Damla

Ilık süte karıştırıp deneyebilirsiniz, kakaolu süt gibi oluyor. Oğlum kefirle de seviyor (muzla birlikte blenderdan geçiriyorum). Yoğurtla veya muhallebisini tatlandırmak için de deneyebilirsiniz.


Aslında üzüm pekmezine göre daha şekersiz, bana göre daha hafiftir ama direk verince aroması yoğun geliyor olabilir.septik

Benim kızım alıştı,artık sabah uyanınca kavanozu kendi alıyor.Tadını  beğenmediyse meyvasına karıştırıp verebilirsiniz.Hem de emilimi hızlanır.Keçiboynuzu pekmezi bağışıklık sistemi için daha faydalı diye biliyorum.(süt ve ürünleriyle pekmez önerilmiyor,emilimini azalttığı için)


AOA

Keçi boynuzu pekmezi 16 aylık çocuk için ağırdır bence. Onun yerine üzüm pekmezi verebilirsiniz.pinarsultan

Cevaplarınız için teşekkürler. Portakal suyuyla vermeyi deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.


benjamin2010

tahinle karıştırıp da verebilirsiniz,biz öyle yapıyoruz.


bnycan

ben 9 aydan beri hersabah kahvaltısına keçiboynuzu pekmezi katıyorum


Cevaplamak için Üye ol