Sezaryen sonrasi

sfka soruyor: 7

sevgili anneler bu duygu paha bicilemez peki sezaryen sonrasi gobeginizden nasil kurtuldunuz

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


tontis

Ben daha kurtulamadım ama emzirirseniz ve gebelikte normal sınırlarda kilo alımınız olduysa 6 ay sonra eski kilonuza dönmeniz gerekiyor. O yüzden kasmıyorum :)


fkry37

ben iki hamileliğimide 57 kiloda başladım 68 bitirdim eski kiloma birkaç ayda döndüm ama göbek kaldı sezaryan sonrası genelde biraz öbek kalıyor çevremdeki bütün sezaryanlılar da durum aynı çünük eriten varsa yöntemini söylesin faydalanalım


ayberke

Aslında sıkıntı sezeryandan kaynaklanmıyor.Alınan fazla kilodan kaynaklanıyor bence.Hamilelikte çok az kilo almış biri olarak sezeryan ile doğum yapmış olup göbeği olmayan biriyim.Doğum yapınca zaten göbek kendiliğinde gidiyor.


asyagezgini

Arkadaşlarımdan ikisi de sezaryen doğum yaptılar ve ikisinin de emzirme bittikten kısa bir süre sonra göbekleri dümdüz oldu.Üstelik bir tanesi de hamilelik esnasında 28 kilo almıştı. Benim emzirme bitmediği için diyet ve spora daha girişmedim. Eskiden annelerimizin çoğu normal doğum yapıyordu ve çoğunlukla da hepsinde de az ya da çok göbek kalmıştır.Bunu kimse normal doğuma bağlamamıştır,bağlamazlar da ama günümüzde sezaryen sonrası kilo kalırsa da bunun sebebini hemen herkes, direkt sezaryen doğuma bağlamaya çalışır hep nedense :)


asyagezgini

Bu arada bu arkadaşlarımın ikisi de özellikle karın egzersizleri yaparak ve tabi ki bir de diyet yaparak kilolarından kurtulduklarını söylemişlerdi ;-)


dilrubaa

9 ay sonra hemen hemen eski kiloma dondum, 9 ayda gelen 9 ayda gider sozu dogruymus demistim. Emziriyordum. Bir iki kilo kalmisti ama. 2,5 yasina kadar emzirdim diyet filan da yapmadim. Kalan bir iki kilonun da gidip dogum oncesi 34 beden elbiselerime girebilmem ise basladiktan sonra oldu yani 3 yasina gelince. Diyet yapmadim ama hicbir zaman da sutum olsun ben emziriyorum diye ucer beser tatlilari goturmedim. Hala oyledir, tatli yiyeceksem ogleden sonra, oglen yemeginde ya da aksam yemeginde cok az yerim. İsyerinde tatlilari rahat rahat yedigimi gorenler ay ne guzel bu kadar yiyorsun ama inceciksin diyorlar ama oyle bisey yok, hele de 30dan sonra yeyip de kilo almama diye bisey yok bence. Ya benim gibi tatli yiyorsaniz yemekten kisacaksiniz, ya da deli gibi spor yapacaksiniz imkaniniz varsa. Biraz dikkat edince gidecektir bence biraz zaman gecsin de.


cancun

55 kg ile hamile kaldım 70 ile doğurdum. 2 ay sonunda 58 oldum. çoğu doğumda gitti. sonra yoğun emzirme ve uykusuzluk sayesinde gitti sanırım. süt olsun diye fazla bir şey yemedim hep su içtim. emzirirken çok kolay kilo veriliyor.Cevaplamak için Üye ol