Anne sütü

burcu_alp soruyor: 10

anne sütü veriyorum ancak meme ucunun biri küçük emmek istemiyor ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Meryem_

Emzirmeye baslamadan evvel elinizle sagar gibi yapip meme ucunu emmeye hazirlayabilirsiniz. Eger sut pompaniz varsa ayni amacla kullanabilirsiniz.

Meme ucu cocugun emmesiyle daha cok cikiyor tabii. Bazi bebekler (oglum gibi) tek memeden emmeyi seviyor ve diger memenin sutu zamanla azalabiliyor. Az emilen memenin ucu da daha az belirgin oluyor. Ben pompalayarak bebegin emmedigi memede sut uretimini arttirmaya calissam da pek ise yaramadi ve uzun sure tek taraftan emzirdim. Eger oyle bir durum olursa uzulmeyin, tek meme de co uga yetebiliyor. Tek sorunu iki meme arasindaki boyut farki oluyor. O da emzirme bittikten sonra geciyor.


pinarsenyuva

benim oglum da ayni sekilde bir memeyi dahafazla tercih ediyordu bu nedenle bir memede sut daha fazlaydi, ama kesinlikle bir sorun yasamadim.


EzgiNehir

göğsünüzün kahverengi kısmından tutarak destekleyin emmesini. benim iki göğüs ucumda küçüktü. aylarca o şekilde emzirdim. 5-6 ay civarı artık tutmadan emzirebileceğim hale gelmişti. 


burcu_alp

kızım ne yaptıysaam emmiyor aslınnda emip bırakıyor süt  az gelince.ben sezaryanla oldugum için biberonada alıştı belkide ondan yapıyor.elektirikli süt  sagıcı aldım emmediggi zaman onla  boşaltıyorum gögsümü yerine yenisi gelsin diye..


burcu_alp

kızım ne yaptıysaam emmiyor aslınnda emip bırakıyor süt  az gelince.ben sezaryanla oldugum için biberonada alıştı belkide ondan yapıyor.elektirikli süt  sagıcı aldım emmediggi zaman onla  boşaltıyorum gögsümü yerine yenisi gelsin diye..EzgiNehir

sütünüzün miktarı nasıl? bende sezeryan oldum. ayrıca sütüm fazlaydı elektirikli sağma makinesiyle sağıyordum. hafta 1 de babası biberonla besliyordu ben 2 saat çarşı pazar işimi hallediyordum. bu arada benim sütüm çoktu onunda etkisi olmuş olabilir emmesinde.


fistikcik

Sadece bir memenizi mi emmek istemiyor yoksa genel bir meme reddi mi var ? Her durumda biberona alışma durumu daha zor hal getirebilir. En kısa zamanda biberon kullanmaya son verin. Sağdığınız sütleri -ya da mama takviyesini- kaşıkla verebilirsiniz.


burcu_alp

sütüm az aslında ne yapmam gerekir fazla olması için?rujlubalik

Meme ucunun birinin kücük olmasi ve onu emmemesi sorunu bendede vardi.Ben silikon uc alarak onu 1 ay kullanarak cozdum.Silikon ucla emmeye basladi.Asagidaki linkten bakabilirsin..Hem anne kokusunuda alabiliyor emerken.

http://www.e-bebek.com/gogus_koruyuculari/philips_avent/philips_avent_0_bpa_gogus_koruyucu_kelebek_2li_standart/PAV-14102

Zaten agiz yapisida bir ay sonra daha buyuyunce silikonsuz vermeye basladim.Suan silikonsuz emiyor artik.

Eger silikonuda red etseydi meme ucu cikarici şiringa seklinde aparatlardan alacaktim.

http://www.e-bebek.com/gogus_koruyuculari/philips_avent/philips_avent_0_bpa_niplette_gogus_ucu_cikarici/PAV-3930

Sutu arttirmak icinbol bol dereotu yiyorum..3-5 lt.arasi hergun su iciyorum..Sutu arttiran tek sey su..

Kolay gelsin...


yaseminagahdeniz

6 aylıktan itibaren oğlum sağ memeyi hep reddetti, ne yaptıysam tutturamadım tekrardan memeyi. Sağdım ilk etapta ama ne biberonla, ne de kaşıkla içti sağdığım sütü. Ben de vazgeçtim, yavaş yavaş çekildi sütüm. Tek memede büyüttüm oğlumu, 2 yaşına kadar da emdi, 2 hafta oldu bırakalı. Biraz ısrarcı olabiliriniz. Ama sürekli reddediyorsa tek memede yeter. Sağabilirsiniz de, biberon alıyorsa, emmediği göğüsteki sütü biberondan verin.Cevaplamak için Üye ol