Yurtdışında doğuma 32. Haftadan önce gitmek

ezzgi soruyor: 4

Herkese merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. 23 haftalık gebeyim. 28. haftamda Amerika'ya doğuma gideceğim, 32. hafta çalışamaz raporunu hastaneye gitmeden nasıl alabilirim? Bu yaşadığımı yaşayan var mı daha önce? Lütfen yardım edin.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


missmarttle

Merhaba,

Ben yurtdışında doğum yapmadım ama yakın bir arkadaşım yaptı, maalesef öyle bir imkan olamadı, yurtdışına çıkarken zaten izne ayrılması gerekiyordu, doğum yapacağı doktora 32. haftası için çalışamaz raporu benzeri bir belge düzenletmiş ama kurumumuz kabul etmedi onu, doğuma kadar aylıksız yolluksuz izinli saydı. Yurtdışındayken buradaki doktoruna rapor düzenletmeyi de düşünmüştü ama o da mümkün değil çünkü emniyet kaydından yurda giriş çıkışımız görüntülenebiliyor, soruşturma riskini göze alamadı.


ezzgi

Anladım çok teşekkür ederim cevabınız için. Sanırım ben de biletimi 32. haftaya çekicem. Başka yolunu bulamadım.


missmarttle

doğumunuzu gerçekleştirecek doktorla teyitleşmeden bilet tarihinizi değiştirmeyin, Amerika'da çoğu doktor 28. haftadan sonra gebe kabul etmiyor diye biliyorum, sonra doğum başladığında acilden giriş yapıp rastgele bir doktorla doğurmanız gerekebilir, ayrıca 32. hafta itibariyle gebeler uçmasında sakınca yoktur raporu olsa bile uçağa kabul edilmiyor, o hususu da teyit edin mutlaka. sağlıklı ve kolay bir doğum diliyorum.


ezzgi

Anladım. Doktorumla görüştüm, onun açısından bir sıkıntı yok. Zaten Türk doktor. Türk Hava Yolları ile uçacağım, hamile yolcu şartlarında 32-36 arası doktor raporu ile uçabilir yazıyor. 36'dan sonra kabul edilmiyormuş. İlginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol