gebelik testi

sumeyye soruyor: 8

sorlularda bulamadım.
regl tarihinden önce (idrar muhtemelen saçma ama kan testi?) gebelik testi yaptıran var mı? var ise kaç gün önce?
(ilaç kullanması gerektiren bir durum olduğunda yada bazı diş tedavilerinde önemli malum.. bu konuda tecrübeler duymak istedim)
(baştan söyleyim stressizim..:) ümitsiz değilim.. yani rahat ol telkinlerini çok duyduğumdan sabırsızlık sebebi ile asıl benı o gerıyor..ama bununla ilgili tecrübeleri duymak istedim)

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bende PKOS var, yani düzensiz yumurtluyorum. Bu yüzden regl tarihlerim de düzensiz. Bazen 40 günü buluyor. Şimdi www.fertilityfriend.com kayıtlarıma baktım, oğlumda 40., kızımda 47.gün idrar testi yaptırmışım. Kan testlerini de hemen yaptırmıştım emin olmak için. Hadi bakalım Sümeyye, senden güzel haberleri alırız inşallah.
Oğlumda 1995, kızımda 400.000 gibi bir rakam çıkmıştı.


EmineKartal

kesinlikle kan testi dogru cevabi veriyor. beta hcg'nin normal degeri en fazla 5 olmali; döllenmenin üzerinden 1-2 hafta gectiyse bu deger, 156'ya kadar yükseliyor. ben iki bucuk haftalikken ölcüm yaptirdigimda 532 cikmisti.
hayirlisi olsun, bizi de bilgilendirmeyi unutma sümeyye...


Opeth

24 kasım son adet  tarihimdi. hamile  kalmayı planladığımızdan vücudumu her ay daha net takip ediyordum. 21 aralık günü idrar testi yaptım kendime ikinci çizgiyi gördüm adetime 3  gün  kala, 22 aralık günü ise kan testinin sonucunu aldım.536 pozitif:))
adet tarihimden önce hem idrar testinde  hemde   kan testinde soncumu öğrenmiş oldum.en kesini tabikide kan testi.


Elcino_mutluatolye

sumeyye, benim bildigim kadariyla soyle: adet dongusunde, yumurtalamaya kadar gecen gun sayisi kisiden kisiye degisse de, yumurtladiktan sonraki donem hemen hemen herkeste 14 gun. Yani bu durumda, sen 30 gunde adet goruyorsan, 16. gun (30-14) yumurtluyorsun. Beta-hcg rahime yerlestikten sonra artmaya basliyor. Yumurtladiktan yaklasik 1 hafta sonra (adetinden 1 hafta once) kan tahlili yaptirirsan da pozitif cikabiliyor. 10 gun sonra yaptirirsan da cok daha kesin bir sonu alirsin bence. Hersey gonlune gore olsun...sumeyye

Teste gerek kalmadı arkadaşlar :S
Bir düzensizlik sonucu beklenen tarihten evveli adet dönemine giriş yaptım :S
Hayırlısı olsun ne diyelim.. 0-2 :)

herkesin iyi dilekleri için çok teşekkürler..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hiç sıkma canını, hayatı akışına bırak. Çünkü gerçekten kafandan attığın vakit pıtırcıklar yola çıkıyorlar. :) Tecrübeyle sabittir. Kafaya takınca doğurganlık kalmıyor...


BlogcuAnne

Bütün testler regliniz geciktikten sonra yapın diyor. Ama ben ikinci gebeliğimde regl tarihimden 3 gün önce yaptım ve çıktı.

Şunu da unutma: Çizgi çıksın, evet, sevin. Ama kan testini yaptır, bir daha yaptır, değerlerinin yükseldiğini gör, daha da sevin. Sonra da kalp atışını duy, iyice sevin.

En azından benim sevinme trendim bu şekilde olmuştu :)


ikicocukannesi

sumeyye,
sonraki yumurtlama donemine diyelim,
olumlu dusunelim,
notr kalalım,
biz burdayız,
her anlamda.
sevgiler sana,
inan cok icten.Cevaplamak için Üye ol