Çocuk gelişimi anne sosyalleşmesi ..

Ervinveannesi soruyor: 8

Bebeğini kendisi büyütmek için kariyerine ara vermiş bunu zevkle ve istiyerek yapmasına rağmen zaman zaman bunalmış geçmişdeki sosyal hayatına anne olarak devam edememiş ama her insan gibi sosyalleşmeye ihtiyacı olan bunu yaparken çocuğunu ihmal etmek istemeyen hatta o da sosyalleşse diye düşünen, genelde yanlız büyürken evinden sonra rahat edeceği başka bir ortamı daha olsun gelişimi için yaşına uygun aktiviteler yapsın diyen anneler var mı??? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ra_she_de

ben varım ama bunu nasıl yapacağım bilemiyorum. aynen yazdığınız durumu yaşıyorum şu an bir oyun grubu arıyorum ama içime sinen bir kreş bulamadım ve acaba erken mi diyorum??


mbilgin

aslına bakarsan ben de bu konuda dertliyim çevremde çocuğumla birlikteyken rahat iletişim kurabileceğim bir çevrem olsun istiyorum oyun gruplarını kendimiz kurabiliriz çok kalabalık olmadan 1.5 - 2 saatlik oyun grupları eminim hem çocuklar hemde bizler için süper olur

Ben kızım doğmadan önce yabancıların çocuklarına bakıyordum onlardan çok şey öğrendim çocuk bakımıyla ilgili onlarda oyun grupları kurupkendi içlerinde dönüşümlü olarak evlerde toplanıyorlardı yada uygun  dışarda bir mekanda...Anneler de çocuklarda mutlu ayrılıyordu bu toplantılardan 


Ervinveannesi

Arkadaşlar Merhaba..
Benim kızım da 27 aylık ve O 9 aylıkdan beri çeşitli gruplara katıldım farklı gelişim programlarına dahil oldum..Ne yazık ki hepsinde bir eksik buldum tam memnuniyet sağlayamadım..Hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyoruz.Hem bu ortak isteğin doğrultusunda hem de yaşadığım deneyimlerden yola çıkarak bir program hazırladım..Ama yine de diğer annelerden gelecek fikirlere her zaman açığım..
Program haftada 2 gün min.2 saat olacak..Her hafta bir tema belirlenerek onu pekiştirici aktiviteler( resim , şarkı, dans, hamur) yapılacak, hava şartlarına göre dışarıda faliyet ve oyunlar oynanacak, birlikte yeme alışkanlığı için hafif bir atıştırma arası sonra serbest oyun vs..
Aslında fikirlerimi açacağım kurumsal bir yerde yapmayı düşündüm ama bu yaş grubu çocuklar kendilerini ev ortamında daha mutlu huzurlu hissettikleri için ve evim de uygun olduğu için şimdilik böyle başlamayı uygun buldum..
Haftalık buluşma gün sayısı talebe göre değişebilir.
Yapılacak aktiviteler kimi zaman gelecek branş öğretmenlerine(orf, yoga) ödenecek ücretler alınacak çeşitli ekipman vs. için bir ücret karşılığı olacak bu programa dahil olmak isterseniz tekrar mesajlaşlım..
Her türlü sorunuzu memnuniyetle cevaplamaya hazırım.
Selamlar
Pınar Altunbediacakir

Hangi yaş grubu için düşünüyorsunuz?selencem

Eviniz nerede?


nisaozlem

Mrb. Yaş grubu nedir, birde hangi şehirdesiniz?


Ervinveannesi

Oyun grubumuz 0-3 yaş arası tüm bebeklerimize açık.Yanlız yaş aralıkları çok fazla olur memnuniyetsizlik uyumsuzluk mutsuzluk vs. olursa grubu alt gruplara ayırmak mümkün. Önce tüm istekli anne ve bebeklerle bir araya gelip buna birlikte karar veririz diye düşünüyorum..
İstanbul, Çekmeköy-Alemdağ da oturuyorum.Kadıköyden üsküdardan ümraniyeden tek vesait ile ulaşım mümkün.
Evimiz müstakil ve bahçeli,her ne kadar site ortamı olsada bahçemizde ördeklerimiz, kedimiz, köpeğimiz, sincaplarımız, kirpilerimiz, tavuklarımız,her türlü kuşlarımız var..Kısacası doğayı ağaçları hayvanları tanıyıp sevecek temiz havayı içine çekerek koşup oynayacak mutlu bebekler olsun diye imkanlarımızı gelin paylaşalım...
Bayramdan sonra başlamayı planlıyorum..Katılmak isteyen arkadaşların bilgisine..

Selamlar
Pınar ALTUN


Ervinveannesi

Arkadaşlar 8 Eylül Perşembe saat 13.00 de oyun grubumuza katılmak isteyen arkadaşlarımızla tanışma toplantısı yapmayı planlıyorum.
Katılımcı veliler adres-ulaşım bilgisi için beni arayabilirler..
Tel:0544 449 43 42
Pınar Altun


Cevaplamak için Üye ol