Hangi bebek arabası

HilalK soruyor: 10

Bu Cumartesi bebek arabası almaya çıkmayı planlıyoruz. Tecrübeli anne babalara soralım dedik. Piyasada her fiyata, her ağırlıkta, tek tekerli, çift tekerli, dört tekeri de döneni dönmeyeni derken kafam karıştı. Çok seçenek de zor:)

İki isteğim var. Çift yönlü olsun. Tepesi tam kapansın ki kışın da kullanalım. Siz ne dersiniz? 

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Zelal_

Biz tercihimizi Stokke Xplory'den yana kullandık. Oğlum doğduğu günden bugüne kullanıyoruz gerçekten çok memnunuz. Ayarlanabilir yüksekliği sayesinde mama sandalyesi olarak bile kullandık. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.


ADA

Biz İnglesina Zippy kullanıyoruz ve çok memnunuz. Aynen dediğiniz gibi üzeri tamamen kapanabiliyor ve gönül rahatlığıyla dışarı çıkabiliyoruz. Çift yönlü kullanım imkanı var...ama benim için en büyük artısı çok rahat açılıp kapanan bir tasarıma sahip olması. Tek elle bile açabiliyorsunuz ki özellikle biz anneler için nimet diye düşünüyorum. : ) Bir bakın, açıp kapayın : ) inceleyin derim. svg.


simge

bizde de gündem bebek arabası şu sıralar... ama o kadar çok çeşit var ki karar vermek çok zor.... bizim için en önemli özellik güvenilir, hafif ve doğumdan itibaren kullanılabilir olması... chicco trio for me travel system her parçanın ayrı ayrı kullanılabilmesi açısından kullanışlı gibi gözüküyor. Ancak çok büyük ve çok pahalı olması düşündürüyor.


didemnurcan

merhaba,

ben su anda 26 haftalık hamileyim ve arabamızı da aldık... Uzun arastırmalar ve danısmalar sonrası Chicco Trio For Me'ye karar verdik. Biz port bebeyi almadık, cok gerekli olmadigini soylediler... Ama onun dısında acılıs kapanıs gercekten cok kolay ve anneler icin en onemli ozelliklerden biri cok da hafif...


simge

portbebeyi almayınca fiyat fark etti mi?didemnurcan

Hikayemiz biraz karısık aslında... Bize Joker mağzasından agabeyim hediye olarak aldı arabamızı ilk basta... Bebe Confort idi. Biz daha sonra uzunca arastırıp Chicco ile degistik. Port bebe olmadan 1000 TL civarında(puset+oto koltugu), port bebe ile 1300 diye hatırlıyorum.  Belki baska magazalrda daha uygun fiyatlar da olabilir.


Damla

Biz de Inglesina Zippy kullanıyoruz ve süper memnunuz.

ADA, Inglesine Zippy'nin çift yönlü kullanım imkanı olduğundan emin misin? Acaba yeni modellerde mi var? Bizdeki anneye doğru dönmüyor sanki.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Trio for me'nin portbebesini istiyorsan ikinci el al. :)

Ben oğlumda ikinci el chicco portbebe almıştım, hem de inanılmaz fiyata, 50 liraya, kullanıp yine 50 liraya sattım ki herkes 70-80'e satıyor. 250'ye bile ilan var...

Şimdi ikinci bebişime de bakıyorum, bir tane vardı, mavi diye kararsız kaldım, kız olursa diye, sanki ne olacaksa işte... Kaçırdım ilanı, satış olmadı ama satıcıdan cevap alamıyorum.Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir de aldığınız bebek arabasının anakucağına çok dikkat edin, sonuçta tam 1 yıl bebeğinizi arabada o koruyacak.


Bence en güvenli araba koltuğu/anakucağı chicco ct0.2'nin anakucağı, ben isofixli bazasını ebay'den Amerika'dan almıştım, hala kullanıyoruz. Geçenlerde nette bakınırken bizim bebek arabası setinin bazalısını gördüm, ikinci el, Amerika'dan almış satan kişi, ikinci bebişe farklı renk olsun diyorduk, çok da uygun geldi fiyatı hemen aldık. Gerçekten bunun kadar güvenlisi yok, zaten isofixli bazası olan anakucağı o kadar az ki... Maxi cosi var Türkiye'de satılan, başka da yok. Diğer bazalar hep kemerle bağlanıyor... Bilginize...


ADA

pusetle kullanınca oluyor : )) manuel çözüm : )Cevaplamak için Üye ol