İkinci çocuk

ferry soruyor: 9

Merhaba Nurturia Ailesi;
Ben 2.5 yaşında oğlu olan ve çalışan bir kadınken anne olduktan sonra işini bırakmak zorunda kalan ama bu durumdan da yani çocuğumu kendim büyütmekten çok mutlu olan biriyim.2 gün önce test yaptım ve pozitif çıktı.Bu planlı değildi.Ama ben hep ikinci çocuk hayali kuruyordum.Tabi çok mutlu oldum.Fakat eşim bu konuda kesin kararlı.İstemiyor.Şu anda çalışan o ve maddi sorumluluk ona ait, korkuyor.Anlıyorum tabi.Ama bende 35 yaşındayım ve riskli bir döneme girdim.İşin maddi boyutu herzaman çözülür diye düşünüyorum ama eşime anlatamıyorum.yani zaten oğlumdan hertürlü oyuncak giyecek beşik ne bileyim gerekli hertürlü eşya var.Anaokul çağına geldiğinde ben de bir işin ucundan tutar çalışırım diyorum.Çok mu iyimserim.Benim için en önemli ve en mutlu olduğum olayın eşim için kabusa dönüşmesi çok ama çok üzüyor beni.Bu bebeği aldırırsam affedemem gibi geliyor kendimi.Sadece içimi dökmek istedim.Belki benle aynı şeyleri yaşayan anneler vardır diye..
sevgiler

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


arassimsek

öncelikle hayırlı olsun,bence aldırmayın ben 2. hamileliğimi çok istediğim halde,hamileliğimde kızamıkcık geçirdiğim için doktorlar aldı ve ben onun vicdan azabını çekerim ,şimdi keşke aldırmasaydım diyorum ama çok geç.


ferry

Eşime 2.çocuğun maddi bir külfeti olmayacağını anlatmaya çalıştım.Yani 2 yaşına gelene kadar ben bakarım gerekirsesonradan kreşe verip çalışarak bu yükü senin omuzlarından bir nebze alırım dedim.Zannediyorum ilk duyduğu şokla bu kadar negatif düşündü.Biraz zaman geçtikçe daha doğru düşünecektir diye umuyorum.Bu bebeği çok istiyorum ama eşimi karşıma almadan halledeceğim inşallah.güzel dilekleriniz için çoook teşekkürler sevgili anneler.Sayenizde daha sabırlı ve sakin kalabildim


mihri79

bende kendi fikrimi yazmak idtedim bu konuda:kesinlikle rızkıyla beraber geldiğine inanıyorum,çünkü iki yavrumdada yaşadım bunu,ikisinin hamileliğindede sıkıntılı dönemlerdeydik ve ikiside doğumlarıyla hayatımızı yoluna koydu diyebilirim.herşeyden önce inancım gereği asla yapamazdım bunu.çok çok muhtaç duruma düşmeyeceksiniz sanırım,gerekirse sizde çalışın,bir canın hayatına son vermektense imkan varsa çalışıp destek olursunuz eşinize.


ferry

Evet mutlu anne, o özellikle eşim herşeyi mantığıyla çözmeyeçalışır yani esas olan şu andır.bebek kısmeti ile gelir dediğim zaman pek rahatlayamyor. Ama halledicez inşallah 2. Hamilelik düşünüyorsunuz inşallah darısı başınıza kızınıza da uzun sağlıklı ömürler anneli babalı ömürler dilerim.mihri 79 teşekkür ederim

. Yok muhtaç duruma düşmek gibi bir halimiz yok çok şükür.eşim sadece tedirgin oluyor.2 çocuğun sorumluluğunu tsşıyabilirmiyiz diye.sanırım zamanla bu duyguya alışıcak. Ben onun vicdanına güveniyorum:) hayırlısı olur inşallahferry

Mihri 79 sizimde çocuklarınıza ailenizde mutlu sağlıklı bir ömür dilerim yazmayı unutmuşum sevgiler


ng1789

Bence kesinlikle aldırmayın. Çevremde kazara hamile kalan, aldırmayı düşünüp tekrar tekrar doktorun kapısından dönen anneler var, şimdi çocukları kocaman oldu ve bunu düşünmüş oldukları için bile vicdan azabı duyuyorlar. İlginç bir şekilde bu çocuklar pek bir hayırlı çıkıyor:) Benim çevremde gözlemlediğim budur:) Yine çevremden gördüğüm ikincisi çok rahat büyüyor siz de deneyimlendiğiniz için.


mert_mert

sanırım aynı durumda olan birde ben varım.bende bebeğim dolayısı ile işi bıraktım.oğlum 3 yaşına gelince yaza yani tekrar işe girmeyi oğlumu yuvaya vermeyi düşünürken aaa hamileyim.eşim katiyen isteyen birisi değildi.yani onu asla ikna edemem ve aldırırım gibi geliyordu.çünkü bazı şeyler tek taraflı olmuyor.ama onunla oturup konuştum allahın verdiğini alırsak oda elimizdekini alır ona karşı gelemeyiz ben kendimi katil bir anne yapamam gibi .sonuç şuan bebeğim duruyor.sanırım 9 haftalık gebeyim kalbini görebildim hayırlısı artık diyoruz.iyice düşünün mademki manevi açıdanda bakacak gücünüz var ve isteklisiniz eşiniz bir şekilde ikna olur.sonuçta taşıyan doğuran ve bakan sizsiniz :))


sevecen

bende mihri79  yürekten katılıyorum.eşiniz için şuan çok zorlanacagı bi dönemdir ama zamanla alışacaktır. ayrıca artık oda kalbi atan bir canlı artık. bazen kendimide soruyorum benim eşimde bi sıkıntı varmı diye şuana kadar kendi arkadaşlarımdanda nurtiricilerdende genel olarak 2. çocukları anneler istıyor ama bizde baba daha çok hevesliydi ahh ahh.


mihri79

ferry çok teşekkür ederim. inşallah daha mutlu günler sizi bekliyor.kendi adıma ve çevremde gördüğüm 2. çocuk farklı oluyor.ben 2. den sonra daha farklı hissediyorum ,aile genişliyor,kızımın kardeşi olması ayır bir mutluluk veriyor,eşimle daha bi oturdu ilişkimiz ,ne biliyim tam kelimeye dökemiyorum ama şuan daha bi tam aile gibi olduk sanki.daha bağlıyım hayata,daha gayretliyim,ilkinde acemilik şaşkınlık belki tadını çıkartmamışımda bunda tadı çıkıyor gibi geliyor. mesela bir öneri daha burda yazılanları okutabilirsinzi eşinize:)))Cevaplamak için Üye ol