Atopiclair kremi bebekte egzamaya iyi gelir mi?

atos76 soruyor: 5

Merhabalar , benim 1 yaşında bebeğim var, yanaklarında egzman var, kortizonlu kremler kullanmak istemiyorum ama ara sıra eumovate kremi kullanıyorum. Onunla geçiyor ama tekrarlıyor. Atopiclear ı duydum, içinde kortizon yokmuş. Bebeğime kullanabilir miyim, bilgisi olan var mı? ve geceleri çok kaşınıyor, kaşıntıyı nasıl önleyebilirim? Yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


arzub

benim oğlumda süt alerjisi var ,yüzünde, ve tüm vücudunda  4 aylıkken  ekzema vardı  yüzünde değdiği kaşıdığı yerler kanamaya başladı.Tenini nemlendirmek gerekiyor.Vücudun  da  BABE nin kremlerini kullandık,yüzünde  kanama olduğunda  sadece  1 kez   5gün  süreli  kortizonlu  krem  kullanmak  zorunda kaldık .3 ay devam etti ekzema  ,süt  alerjisi testlerde çıkmadı.Alerji polikliniğinde anlaşıldı. ATOPICLAIR günde 2 kez  temiz  cilde sürdüm uyuduktan sonra ,nemlendirmek içinde biodermanın  bebekler  için  yüz  kremi var onu sürdüm.elini yüzüne sürüp  kaşımasın  diye uyumasını bekleyip  kundak yapıyordum 5- 6 aylıktı o zaman .ATOPICLAIRI tavsiye ederim. ŞU  anda  benim  göğüs ucunda yaralarım var,her sağdığım da kanıyor.E vit.bepanten ve medikasol verdiler, ama  ben göğüse pad koymayı unutup,sütyeni çektiğimde tüm  deri mukoza kalktı.1 ay  geçmedi genel  cerraha gittim,kortizon süte geçtiği için kullanamıyorum göğsümde  yara ya  ATOPİCLAİR dan sürdüm göğsün  kahvarengi  kısmı  hariç,kaşıntı sürdükten yarım saat sonra geçti  2 gün  içinde yarada belirgin  bir iyileşme  oldu,nemlendirmek içinde lansinohun kremi.1 ay boşu boşuna çektim  o ağrıyı. Çok geçmiş olsun... 


dalina

atos76 merhaba,
liste o kadar uzun ki gerçekten ne kaldı geriye yiyecek :)
Buarada geçen haftadan beri çikolata yemeyi bıraktım ve sanki artık artmıyor gibi geldi yada ben öyle sanıyorum kafayı sıyırdım kızarıklıklardan.
İnşallh kurtuluruz bizde sizde herkesde.


Mirez

benim kızımda da egzama teşhisi kondu maalesef:(ancak doktorumuz kortizonlu krem önermedi.Mustela temizleme suyu ve nemlendiricisini kullanmaya başladım.Umarım iyi sonuç verir.


atos76

Yaklaşık 1,5 haftadan beri Atopiclear kremini kullanıyorum ve nemlendirmek için de Exipial Hydro kullanıyorum. Eskisi kadar alev kırmızı değil yanaklar ama tam da geçmedi, belki yavaş yavaş geçecek. bir de çenesi kaşındığı için çok üstüme sürüyor, yani üstümde ne varsa ona sürterek kaşıyor. Pek sürtmemeye çalışıyorum. Bir de şurup içirmek işkence oldu benim kıza... O yüzden 2-3 gündür Zyrtec damla veriyorum , kaşıntı için. Şimdi biraz soldular ama bizimkinin bir de periyodu var. Ay sonlarında 2-3 gün temiz duruyor yanaklar sonra 2 haftalık aralıklarla tekrarlıyor. Bir türlü çözebilmiş değilim neden olduğunu? Geçmiş olsun tüm egzamalı çocuklara...  


ketrin

çok geçmiş olsun kuzuma yaa:( benim kızımında buna yakındı emin olun ama kortizonlu kremi baskılamak için 1 seferlik kullandırdı doktorumuz. bence sizinde ihtiyacınız var. Birde birşeye alerjisi falan varmı kontrol ettrin. Alerji uzmanı ve cildiyeye gittinizmi hiç?
Cevaplamak için Üye ol