ınek sutu alerjisi oglum emmiyor

elif1900 soruyor: 5

Merhaba hepinize. Benim oğlum 6 aylık. İki buçuk aydır emmek istemiyor. En son kakasindan kan gelince inek sutu alerjisi dedi doktorlar. Diyet yapıyoruz çoklu gıda alerjisi var . Diyete başlayalı bir ayı geçti. Fakat hala emmek istemiyor kafasını geri itiyor ağlıyor zorlarsam.mamayida muhallebiye karıştırıyorum pekmez vs. Katiyororum tadı güzel oluyor yine yediremiyorum. İştahı yok çok zor durumdayım çocuk aç aç duruyor çok husursuz. Lütfen aynı sorunu yaşayanlar yazabilirmi . Çok moralimm bozuk . Yardımcı olabilir misiniz . Ben başka bir derdi daha mi var acaba diyorum emmiyor diye doktor aç olsa emer diyor anlamıyorlar halimi.yardım ne olur.


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


KartalimAkinim

alerjik reflünüzde mevcuttur sizin bu sebeple az ve sık emzirmeye çalışın  asla düz bir yatakta yatırmayın yatagının alt kısmına yastık koyup yukseltin pekmezde belki tetikliyordu denemelerinizi ne yönde nasıl yaptınız bilmiyorum ama ben 8 ay sadece patates yiyerek emzirdim :( cok zordu 8.ayın sonunda işe başlayacagım için neocate mama raporu çıkardım allahtan mamayı reddetmedi az az sık sık beslemek önemli birde cocuk  gastroentoloji bölümüne başvurmanızı ve reflünüzun durumuna baktırıp besin sıralamanızı düzenlemenizi öneririm bu konu cocuk gastroentoloji bölümünün  ilgilendiren bir konu cocuk doktorları bu konuda biraz yetersiz kalıyor süt ve süt ürünleri derken çapraz alerjenlerde yasak yumurta peyniraltı suyu dana eti tavuk eti gibi en dogrusu cocukgastroentoloji bölümüne başvurmanız . 


elif1900

Çok sağolun biz eskisehirdeyiz burada çözüme ulaşamadık . Ankara ya götüreceğiz en yakın zamanda ankara da iyi doktor bilen varmı acaba bu konuyla ilgili


ssebnemm

Koray Harmancı Osmangazi üni hastanesi çocuk alerji doktoru. Süt alerjisi için afyon üni hastanesinden bizi oraya yonlendirmislerdi çok iyi olduğunu soylemislerdi ama ailem İstanbul'da olduğu için ben İstanbul'u tercih etmiştim bence bir değerlendirin.


elif1900

Çok sağolun randevu sırası bir türlü bulamıyoruz o doktora ınş gidecgiz ona da 


bella_donna

diyetinizde kaçak olabilir doğru diyeti bulamayınca ve alerjen alınca emmiyor alerjik bebekler. 1 ayda doğru diyet olsa mutlaka düzelme gözlemlerdiniz tamamen şikayetler geçmese de. yumurta tavuk eti kendi arasında çapraz sütün çapraz alerjeni diğer memeli sütleri ve dana eti. . ama çoklu alerji ise yumurta buğday soya kuruyemişler balık deniz ürünleri susam gibi en çok alerjiye yol açan başka  gıdalar da dokunuyor olabilir. bunları ya toptan kesip birer birer eklemeniz lazım veya birer birer kesip denemeniz lazım.Cevaplamak için Üye ol