Batıkent ilkokul

n_e_s soruyor: 10

merhaba oğlum kasım 2009 doğumlu. 2015 eylül de okula başlayacak. özel okul mu devlet mi kararsızım açıkcası. tecrübeli anneler fikirlerini paylaşabilirlerse sevinirim. batıkentte iyi bir devlet okulu öğretmen biliyorsanız paylaşabilirsenz çok sevinirim. teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Serare

merhaba n-e-s. bende batıkentte oturuyorum. benim oğlumda 2009 temmuz doğumlu. bu sene anasıfına gidiyor. seneye nasipse kent koop ilkokuluna verecez. bizim özel okula verme durumumuz yok . o yüzden okul araştırması çok yaptım. batıkentte bir iki okul önerdiler hep. birincisi kürşat bey i.o. kardelen mh. de

ikincisi refika aksoy i.o. ilkyerleşim mh. de ama buranın sınıfları çok kalabalıkmış

üçüncüsü kent koop io. bu okul için çok iyi dönütler geldi. okulu kararlaştırdık. öğretmenide bu sene 4. sınıf okutanları araştırıyorum. gerekirse müdürle görüşecem.


n_e_s

Cevap için çok teşekkür ederim. Saatleri nasıl acaba? Çalışacağım için sabahcı öğlenci sıkıntı olabilir.


Serare

kent koop için bu sene iki devre halindeydi. eylülde ne olur bilmiyorum ama tam gün olmaz sanırım çünkü okul büyük sınıf çok. zaten genelde tam gün okul kalmadı. okulun bulunduğu çevre ve okul mevcuduyla orantılı diye düşünüyorum. ben mecburen okuldan sonra etüde gönderecem.

tam gün istersen ancak özel okul olur. ondada maddiyat var tabi


dilrubaa

Kent koop benim mezun oldugum ilkokul, o zamanlar cok kalabalikti filan ama ogretmenim cok iyiydi benim. Ogretmen cok onemli onu arastirin bence. Bi de okul bizim zamanimizda bile kocaman spor salonu filan olan oldukca iyi bir okuldu.

Ama tabi bence durumunuz varsa ozel okula gonderin. Batikente yeni doga koleji acildi bi gorusun isterseniz


Serare

ben doğayla konuştum. okula diyecek bir şey yok özel sonuçta her imkanı vermek zorunda. bu tarz okullarda beklentininde kaliteninde sonu yok zaten. batıkentte verecekseniz tavisye edeceğim tek özel okul. diğer okullar butik şeklinde.

ha birde final okulları var. ama orayla görüşmedim.

eskisi dersaneciliğe dayana aktif kolejleri var. fiyatı daha uygun ama sadece yabancı dil odaklılar. ilkokulu bitirdiğinde iki yabancı dili su gibi konuşacak, şöyle eğitim alacak, böyle olacak falan filan klasik cümleler.

ee peki sosyal ve spor faaliyetleriniz varmı? yok biz bu tür faaliyetler göstermiyoruz, amacımız eğitim dediler. kusura bakmayın dedim eğitim kadar bu faalietlerde benim için önemli. ben bu kadar para döktükten sonra yine çocuğumu hafta sonu kurs kurs gezdireceksem bi anlamı yok.

ha devlet okulunda belki sosyal ve spor faaliyetleri hiç olmayacak. o zaman ben çocuğum için zaten uğraşırım. karar sizin tabiki herkesin okullardan beklentileri farklıplatin_06

ben de takip edeyim bu konuyu. kızım 2016 da başlayacak ama şimdiden araştırma içindeyiz.


snmgrr

mrb arkadaşlar 2009 eylül doğumlu oğlum için batıkentte özel okul arayışındayım.

şuan sadece ksc eğtm kurumu ile görüştüm.  imkanları ve saatleri bana uygun.  batıkentteki tüm özel okulları tek tek gezecek vaktim yok tabiki.. diğer okullara gidip görüşen anneler bilgilerini paylaşırsa işimiz daha kolay olur :)


mine1980

merhabalar bende 2009 doğumlu oğlum için arayışiçindeyim , kent koop bize çok yakın ama öğretmen bulamıyorum çalıştığımiçin okullada görüşemedim daha, özel okul olara ksc hakkında iyi şeyler duymadım arkadaşım iyi araştır bence , doğa kolejininfiyatı ne kadar mış merak ettim :)snmgrr

doğa 20 binden kapı açıyor arkadaşım :)

o kadar bütçemiz yok tabiki :) 
aktif kolejleri hakkında kötü yorumlar var internette ama aktife giden arkadaşlar gayte memnun olduğunu söylediler.
batıkente yeni açılan yeni çizgi, acar vb. kolejleri tam bir fiyasko. asla vaktinizi harcamayın.


rahsanfusun

merhaba,


n_e_s ben batıkentte oturuyorum. oğlum 2006 lı ve refika aksoy ilkokuluna gidiyor. okul tam gün. sabah 9 da ders başlıyor. 12:20 13:20 öğle yemeği. bazı öğrenciler evden getiriyor yemeğini bazıları yemekhanesinde günlük 6,50 tl karşılığı 4 çeşit yemeğini yiyor. 14:40 okuldan çıkış. birde saat:15 ve 17 arası çocuk klubü var. dışarıdan etüd almana gerek yok. sınıf öğretmeni klüpde zaten. okulun öğretmenleri yıllanmış ve tecrübeli öğretmenler. okulun fiziki şartları da iyi. sınıf mevcudu ise 30 
bizim öğretmenimiz çok iyi bu konuda şanslıyız. darısı senin başınaCevaplamak için Üye ol