bebeğimin tv izlemesi, baby tv

ecem10 soruyor: 4

arkadaşlar çalışan bir anneyim ve bazen malesef bebeğim tvnin esiri oluyor. bir eğitimci olarak yanlış olduğunu biliyorum ama yoğun tempo bebeğimi bu yönden etkiliyor. baby tv bizimkinin arkadaşı oldu. birçok programdaki karakterlere tepkiler veriyor.

bu konuda deneeyimleri olan var mı ? tvnin zararını gerçekten gördüm diyen arkadaşlar var mı ?

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


nilaylilayla

e adam beyinle oynuyo:)


orangetree

Biz de Emir'i doğduğundan beri yan yatırdık ama ilk 2 ay kranial kemiklerin kaynaşmasının en  hızlı dönemi olduğundan yatış pozisyonu çok önemliymiş. dikkat etmiştim ama tecrübesizlik işte (ilk bebeğim) başını sağ tarafa daha çok çeviriyordu. Sağ tarafı biraz daha basıktı. Farkettikten sonra daha çok soluna yatırmaya çalıştım ama bu defa da düz yatmaya başladı. yani kafasının arkası da düz oldu. çok hareketli olduğundan yatırdığım tarafta kalmıyor, yüzüstü de ilk aylarda yatıyordu şimdi pek yatmıyor. Şuan yapabileceğimiz pek bişey yok dedi doktoru, düzelmesi için dua ediyorum...


nilaylilayla

doktorunuz kim?beyin doktorunun bize önerdiği şeyi uygulayın derim..9.aya kadar kemikler oynakmış ve düzelme ihtimali varmış..9. ay sonuna kadar yüzükoyun yatırın dence..


orangetree

ben çocuk doktorumuza sordum, beyin cerrahına gitmedik. hareketlendiği için pozisyonunu kontrol demiyorum ama yatırırken bir süre deneyeceğim önerinizi. teşekkür ederim.
Cevaplamak için Üye ol