sezeryanla doğum

mrvksm soruyor: 7

Kızım normal doğum yoluna girmişken vazgeçip yana dönüş yapmış. Mecburi sezeryan görünüyor :/ genel anesteziyle doğum yapan anneler, narkozdan ayılmanız uzun sürdümü.  Su kesesi erken açılırsa,  kordon bebek için risk yaratır dedi doktor, çok endişeliyim, umarım bebeğim gelmek için acele etmez sezeryan gününü bekler :(

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


inspire

Selamlar


Bende genel anesteziyle sezeryan doğum yaptım. Benim hikayem biraz karışık gerçi ben seçmedim sezeryan doğumu oğlum seçti:)
8 cm açılmayla hastaneye gittim ve doktorum 2 saate bebeğimizi kucağımıza alırız dedi normal doğum yapmak üzerdim anlıcanız. oğlum son anda doğmaktan vazgeçince ( ebeler saçlarına dokunabiliyorlardı o aşamadan sezeryane döndük) acil sezaryane alındım.

Herşey plansız ve apar topar olmasına rağmen çok rahat bi doğum yaşadım. Ayıldıktan sonrada hiç bir ağrım olmadı sabah 9,30 da doğum yaptım , akşam fıtır fıtır dolanıyordum ortalıkta:)) Korkacak hiç bir şey yok anestesizye ilgilide hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Ama normal doğum yapamıyacağımı bilseydim planlı olsaydı sezaryen kesinlikle epidural yapar ve bebeğimin ilk seslerini duymak isterdim. Neyseki videolar var artık:))

Sevgiler..


egem

Ben de bebeğimin kilosu ve aşağı inmemiş olması nedeniyle sezeryan doğum yaptım. Aslında bebeğimi beklediğimiz tarihe daha 2 hafta vardı ancak annesinin babasına "oğlumuz doğduktan sonra uzun yıllar sinemaya gidemeyeceğiz, gel şu Avatar'ı 3d seyredelim" ısrarı nedeniyle daha fazla dayanamayıp içinde yüzdüğü su kesesini patlattı :))
Geceyarısı apar topar hastanenin yolunu tuttuk. Biz Kozyatağı'nda oturuyoruz, doktorum da Kadıköy Şifa Hastanesi'nde Dr. Tanju Demirören. Hep merak ediyordum, ya sancım başlarsa ya minibüs caddesinin trafiğine sıkışıp hastaneye yetişemezsem diye endişelerim vardı. Oğlum gece 4 gibi gelmek isteyerek bu tür heyecanlara mahal vermedi.
Sabah 9 gibi sancılarım başladı, ancak hamilelik öncesinde regl dönemimde çok ağrı yaşayan biri için çok hafif, bebeğime kavuşacağım için içten içe keyif veren ağrılardı. 12'de ameliyathaneye aldılar. 12:35 de bebeğim doğdu, ben de 13 de uyanmıştım.
Biz de önce epidural denedik. Ancak tutmadığı durumlar olabiliyormuş, bu nedenle genel anesteziye döndük. Zaten doğum doktorum da çok heyecanlı olduğum için bana genel anesteziyi önermişti. Epiduralde doğumun her anını canlı canlı görebilecektim ama neyseki hastane personelinden biri doğumumu kameraya çekti, böyle minik meleğimin ilk anlarını seyredebildim.
Doğumdan hemen sonra bebeğimi getirdiler, canım melek bebeğimin göğsüme sarıldığı o ilk an hayatımın en mutlu anıdır. :)
Yalnız bizde şöyle bir sorun oldu; sütüm gelmişti, ancak azdı, bebeğimde 4,165 gr doğmuştu, yani biraz iri bir bebek olduğundan normalde yenidoğanların midesi 20-30 cc süt alırken bizimki benim emip üzerine 70 cc mama yiyebiliyordu. Bu yüzden anneliğimin ilk anları bebeğimi besleyemiyorum endişesi ile geçti.
Doğum sırasında ve sonrasında ciddi hiçbir ağrım olmadı. Sadece beslenme ile ilgili sıkıntılarımdan ötürü gerilim tipi başağrıları yaşadım. Doğumdan hemen sonra kalktım, oturdum, yürüdüm, duş bile aldım. Doktorum sağolsun ameliyatla ilgili bir sıkıntı yaşatmadı bana. Sadece hayatımda ilk defa sonda takıldı, kendimi kastığım için biraz canım acıdı.
Size de kolay doğumlar diliyorum, bebeğinize sağlıkla kavuşursunuz inşallah.
Sevgiler


oznurrizeli

ben genel anestezi istedim ve de çok iyi geçti.hiç korkma.Bora 10:40 da doğdu 11:10 da babası başımda memeden emdiriyordu,onun cokurdama sesiyle uyandım.


Yasemina

bebegim hic donmedigi icin mecburi sezeryan oldum
lavman da sonda da uygulanmadı
ayılmam kısa surdu ayıldıgımda ingilizce konustugumu hatırlıyorum
ayılmadan once sacma sapan seyler konusacam da bilincaltım bilincustume cıkacak diye cok korkmustum neyse ki oyle birsey olmadı
sezeryandan 6 gun sonra festivaldeydim
10 gun sonra da yazlık evimizde


nilayfull

Ben de normal doğum istiyordum, 35. haftada kızım gelmeye karar verdi ve apar topar sezeryana aldındım, genel anestezi olmasını ben istedim... Ortalama 1-1.5 saat kadar sürdü herşey gözümü açar açmaz bebeşimin emmeye çalıştığını gördüm, o minicik şey yavru bir kuş gibi ağzını açmış meme arıyordu :)

Su kesem de erken patladı o yüzden hemen ameliyata alındım...Miss gibi uyuyorsun, uyandığında bebişin yanında oluyor :) Ayılırken de bir problem olmuyor, tam bilinçle kendindesin. Ben 2 gece kaldım hastanede, eve gider gitmez de banyo yaptım, 1 hafta sonra gezmeye bile başladım, korkulacak hiçbişi yok.Annegozuyle

Genel anestesi sezaryen oldum. 40. hafta bebek gelmeyince ve hiç açılma, kasılma, sancı olmayınca sezaryene karar verdi doktorumuz. Sabah 7:30'da hastaneye gittik. Saat 8:17'de kızım doğdu. 9:00 civarında emziriyordum. Sütümde de, dikişlerimde de hiç sorun yaşamadım. Ne sonda ne de lavman oldu. O gece kalkıp kızımı yatağından alıp emziriyordum kendi başıma. 2 gün kaldık hastanede. Eve gidince de hiç yatmama gerek kalmadı. Hemen de duş aldım.
Cevaplamak için Üye ol