Gebelikte boğaz ve göz kuruluğu...

nese1297 soruyor: 2

Merhabalar,

Şu an gebeliğimin 8.haftasındayım ve 3 günden bu yana boğazımdaki ve gözlerimdeki kuruluk nedeniyle geceleri uyuyamıyorum. Çok rahatsız ediyor. Triod hastalığım ile ilgili euthrox kullanıyorum. Bugün doktora gittim. Kan sayımı ve glikoz testi yaptırdım. Hepsi normal çıktı. Doktor bol bol su içmemi, sakız çiğnememi önerdi. Fakat anlamış değilim, neden böyle oluyor? Ve en çabuk ne zaman atlatabilirim bu durumu?... Aranızda böyle bir sorunla karşılaşan varsa ve paylaşabilirse sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden herkese teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nesela

Canım geçmiş olsun merhaba, ben de bir Neşe'yim :) ve ben de tiroid hastasıyım ve brn fr euthrox kullanıyorum. Sıcaklardan kaynaklanıyor olmalı, metabolizmamız ilacın etkisiyle fazla çalışıyor e bu da vücudu susuz bırakıyor. İstemesen de bol bol su içeceksin. Eğer tahlillerinde sorun yoksa rahat ol. İlacın dozunu yazar mısın? Allah sağ salim sorunsuz bebeişiniz kucğına almayı nasip etsin, geçmiş olsun.


nese1297

Uzun bir süre Nurturia'ya giremedim. Dolayısıyla geç yazabildim:(

Rahatlatıcı cevabın için çok çok teşekkür ederim. Şu an için bu sıkıntılı dönemi az da olsun atlatmış bulunmaktayım. Bol bol su içerek ve sakız çiğneyerek. Şimdi 17. 'nci haftamdayım. Çok şükür ki herşey normal seyrinde gidiyor.

Bu arada "iki Neşe olarak"tanıştığımıza memnun oldum..:)
Cevaplamak için Üye ol