İsofixsiz 15-36 kg oto koltuğu

flzfiliz soruyor: 2

İsofixsiz arabamız var. 15-36 kg oto koltuğu almam gerekiyor. Araştırdığım kadarıyla bu grup koltuklar, aracın kemeri ile koltuğa sabitleniyor. Aynı kemer çocuğun da bağlandığı emniyet kemeri oluyor. Kullandığımız 9-18 kg oto koltuğun kendi emniyet kemeri vardı ama 15-36 kg koltuklarda böyle değil. Bu şekilde isofixsiz arabada 15-36 kg oto koltuğu kullanan var mı? Güvenilir ve kullanışlı mıdır? Yoksa hem oto koltuğu yanına da araba mı almam gerekiyor:(

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sinemmom

Kraft olymps kullandik,memnunduk


Operaistanbul

Merhabalar,


ISOFIX bağlantısı, bebek koltuklarını motorlu araçlara monte etmenin en güvenli yoludur.  Bebek koltuğu üreticileri ile otomobil üreticilerinin birlikte geliştirdikleri bu standart, 1997 yılından kullanılmaktadır.

ISOFIX kelimesi adını, International Standards Organization (uluslarası standartlar organizasyonu) ile FIX (bağlantı) kelimelerinin birleşmesinden almıştır.

Oto koltuklarını, otomobillere ISOFIX sistemi ile bağlamak, kemer ile bağlamaya göre daha güvenlidir. Bu yıllardır bilinen ve çarpışma testlerinde kanıtlanmış bir gerçektir. 

ISOFIX bağlantı yöntemi aynı zamanda anne babaların hatalı bağlantı yapmasını önleyerek bu açıdan da güvenliğe dolaylı katkıda bulunur. 

Bebek koltuğunu araca ISOFIX ile bağlamak, hem hızlı hem de pratiktir. 

Bu sebeplerden Avrupa Birliği, 2013 Şubatından bu yana UN ECE/R14 regülasyonu ile ISOFIX bağlantı sistemine sahip olmayan araçların trafiğe çıkmasını yasaklamıştır.

Bizler de operaistanbul olarak, bu sebeplerden dolayı, son 6 senedir Isofix siz oto koltuğu ithal etmemekteyiz.

Aracınızda Isofix bulunmadığına emin misiniz? Zira 1997 den bu yana üretilen çoğu araçta bu sistem bulunmaktadır. 

Yoksa bile belli model araçlara, satış sonrası olarak servislerde ISOFIX sistemi monte edilebilmektedir. Bu konuyu da yetkili servisinize danışabilirsiniz.

İlave sorularınız için bize her zaman aşağıdaki telefon ve site adresinden, canlı destek ile ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,email: info@operaistanbul.com

Tel : 0212 321 8132

 


Cevaplamak için Üye ol