cilt kuruluğu

Aycadk soruyor: 7

Selam arkadaşlar,

Kızımın göbek bölgesi ve ona karşılık gelen sırt tarafı çok kuruyor. İyi markalardan hem yağ hem de nemlendirici losyon denedim, pek bir işe yaramadı. Böyle bir durumla karşılaşan anneler sizin ne gibi çözümleriniz oldu?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


doubletrouble

o galiba kortizonlu bir krem biz de ona benzer bi tane kullandık ama 3 gün.kaşıntı yoksa sorun deilmiş kaşınır ve sulanırsa egzemanın bir türü.bu aralar değişik bişey yediyse olabilir.biz mesela dışardan süt almıştık onunla yoğurt yapmıştım muhtemelen o dokkundu onu kestik gecti.bi de pipisinin ucunda vardı o da kayboldu


nesejoy

kizimin ilk haftalarinda kurulukla karsilasmistik doktorumuz banyosunun son durulama suyuna birkac damla bebeyagi damlatin onunla durulayin demisti. ise yaramisti


elif_kurtoglu

Biz de Yağız'ın bacağında 2-3 yerdeki kuruluk uzun süre geçmeyince Temetex diye bir ilaç kullandık kortizonlu, çok az miktarda ve kısa süre kullandık. Şimdi iyi. Mustella ürünleri kullanıyoruz.
Kortizonun zararlı olduğunu hep duyuyorum ama zararları tam olarak nedir merak ediyorum, bilen var mı?


Aycadk

Az önce cildiyecimize gittik. İleri derecede kuru cilt çıktı. Balık pulları gibi pul pul derleri dökülüyor. Tamamen cilt tipi ile alakalı birşeymiş. Bizim cildiyecimiz biraz konsörvatiftir. Kozmetik ürünlere çok prim vermez, pazarlama amaçlı birçok ürün dedi. Kokusuz herhangi bir bebe yağı, veya saf vazelin, olmazsa son alternatif exipial lypo verdi. Hergün banyo yapıyoruz ama sadece haftada bir gün sabun kullanıyoruz. Onu da yağlı duş jellerinden (nivea dusch oil gibi)  kullanın iyice durulayın dedi. Kremleme faslını da banyoda çıkar çıkmaz hemen yapın dedi. Ürünleri tek tek bir süre deneyecekmişiz, hangisi iyi gelirse ona devam. Yaz aylarında daha iyi olurmuş. Kışın şiddeti artarmış. Büyüdükçe de geçermiş. Yediği ve içtiği ile hiç alakası yokmuş. Bööle işte. Umarım güzel kızımın pul pul kuruyup dökülen cildi en kısa sürede bebeksiliğine yeniden kavuşur, yardımlarınız için hepinize çok tşk ederim. Sevgiler, Ayça  


Daphnes_Mum

Benimde kızımın boynunda dönem dönem yine oluşuyor bir türlü geçiremedik 2 kez kısa aralıklarla advantan kullandık bioderma atoderm ve musteladan herhangi bir sonuç alamayınca mecburen kortizonlu kreme başvurduk. Şimdi yine başladı gittiğimiz cildiyeci advantan vermişti haftasonu kendi
doktorumuz içindeki kortizon oranı daha düşük diye hipokort verdi. Oluştukça kullanabilirsin dedi kortizon seviyesi düşük dedi.


psychomom

ben kızıma bu zamana dek saf zeytınyagı dışında bişey kullanmadım,şu sıralar bacaklarında kuruluk var,ona da banyo sonrası yıne zeytınyagı kullanıcam.
  benım gözlemledıgım kadarıyla sık duş ve kımyasallı kozmetık krem kullanımı da yapıyor kuruluk..bebeklerın cildi kendı kendını nemlendırıyor,ekstra bişeye gerek yok bence..


Aycadk

@medona, biz kışın haftada 1 maksimum 2 yıkıyoruz. Ya pür vazelin kullanıyorum ya da vücudu ıslakken duştan çıkmadan bebe yağı ile yağlıyorum. En iyi bu ikisi geliyor. Diğer tüm nemlendiriciler bence hikaye. Bir de mutlaka organik hafif bir şampuan duş şampuanı kullanıyorum. Bu aralar kurumuyor.
Cevaplamak için Üye ol