Kızımın tuvalet ihtiyacı sorununa yardım eder misiniz?

hfz42 soruyor: 3

KıZım 5 yaşına girdi.Kakasını bazen tuvalete yapıyor genelde çamaşırına kaçırıyor.Küçükken kabızdı ama şimdi deil.sizce nasıl alıştırabilirim.Tuvalet ihtiyacını 2 yasında öğrenmişti.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


tiara

çocuklarda kaka kaçırmanın altında genellikle başa çıkamadığı psikoljik gerilimler yatıyor. yakın zamanda kardeşi olmuş, bununla ilgili olabilir. bir süredir devam ediyorsa bir pedagoga ya da çocuk psikiyatristine danışabilirsiniz.


snoopytiny

Benim kuzu da kuzeni doğduğunda bir ay kadar çişini kaçırdı. Sık tuvalete götürmek,ödül hiç bir işe yaramadı. Psikolog komşum olumsuz duygularını dışa vurmasını sağlayın diye bir tavsiyede bulundu. Ben de ona kardeşim doğduğunda biraz kıskanmıştım, annem babam beni eskisi gibi sevmeyecekler zannetmiştim sen de öyle hissedebilirsin diye sohbet ettim. Teyzem artık beni sevmeyecek ben de bu bebeği sevmeyeceğim diye itiraf etti. Ben de olabilir bu bebeği sevmek zorunda değilsin ama teyzen hala seni çok seviyor diye konuştum sık sık. Bebeği ne zaman seveceğine sen karar ver dedim, bayağı işe yaradı.


balbocek

Benim de oğlum kardeşi doğduktan sonra ellerimi tutarak kaka yapmaya başladı. Gittiği kreşim pedagoguyla görüştük çok şükür halloldu. Artık elimi tutmadan yapabiliyor. Yalnız kaka ile ilgili yaşanan sorunlar mühim. Mutlaka bir uzmana başvurun kronikleştirmeden.Cevaplamak için Üye ol