Mikrodalga aldım :((korkuyorum

ayberk_aynur soruyor: 10

rahatlığı çok zararı daha çok ..hiç olmassa ne önlemler alayım zararını en aza indireyim

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ilke_esma

çalışırken çocuklar etrafta olmasın en önemlisi.


yasea

radyasyon yayma miktarı bakımından cep telefonundan pek de farkı olmayan mikrodalga fırınlarının hakkının yendiğini düşünüyorum.. hiç korkmanıza gerek yok..  eğer korkulacaksa cep telefonları, bilgisayarlar, saç kurutma makinalarınında mikrodalga fırından az kalır yanları yok.. 


GOGO05

evime almayı bile düşünmediğim tek şey diyebilirim


Sanemm

Dr Öz'ün bu konu hakkındaki araştırmaları inceleyip yapmış olduğu yorumu ; Evinizdeki wi-fi'lerden daha az radyasyon yayıyormuş. Asıl zarar mikrodalgaya uygun olmayan kaplarda ısıtma yapmakmış. Mikrodalgaya uygun olmayan plastiklerde ısıtma yapmak kanserojen madde açısından oldukça tehlikeliymiş.


kayaveannesi

uygun ve kapalı kaplarda sadece ısıtma yapılıyorsa min. zarar seviyesindedir diye düşünüyorum...bazen bebeğin yoğurdunu ya da meyvesini ısıtıyorum acelem varsa, ama genellikle buz çözdürmek için kullanıyorum ben.. daco

Çevremizde, bulunduğumuz ortamda bütün gün çalışan elektronik aletleri ve/veya ev aletlerini düşününce, günde toplasanız 3-5 defa yemeği ısıtmak amaçlı uygun koşullarda çalışan mikrodalganın  kimseye zannedildiği kadar zararı olacağını düşünmüyorum. Sadece diğer bahsi geçen tüm aletler gibi çalışırken çok yakınında durmayın, uygun kapları kullanın, ısıtma süresi tamamlanmadan önce kapağını açmak istiyorsanız, biraz bekleyip öyle açın, mümkün olduğu kadar pişirme yapmayın ( bu da tartışmalı bir konu aslında).


tiara

yaklaşık 60 yıldır kullanılıyor. bilinen zararı yok. bu kadar senede emin olun bulunurdu bir zararı olsa..


ayberk_aynur

hiç olmassa zararını en aza indirmek istiyorumnisabahar

tupperware'in mikrodalga için ürünleri var.zararını en aza indiriyormuş.ben mikrodalga kullanmayanlardanım.


ayberk_aynur

süper :)Cevaplamak için Üye ol