Kızım gündüzleri çok az uyuyo

toi soruyor: 7

3 buçuk aylık kızım geceleri maşallah çok güzel uyuyo fakat gündüz uyumamak için direniyo en fazla 1saat uyuyo uykusunu alamadığı içinde çok huzursuzlanıyo.hiç bir şekilde mutlu olmuyo çıngıraklarınla oynuyoruz şarkı söylüyorum hikaye okuyorum yok hemen sıkılıp mızmızlanıyo artık ne yapacağımı şaşırdım yanından 2dakika ayrılamıyorum basıyo yaygarayı.günde 3 defa zarzor uyutuyorum onarda yarım saat en fazla 1saat sürüyo.1ay önce çok çabuk ve2saat uyuyodu uyandığındada gayet neşeli oluyodu.nasıl düzene koyabilirim gündüz uykuarını??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


neretva

İki defa okudum mesajınızı. Yani sorun göremediğim için şaşırdım. Bir ay önce uyurdu tabii, o zaman dünyayı böyle farketmemişti daha. 3 aylık bir bebek için günde 3 defa birer saat uyku süper. Zaten uyku döngüsü 30dkdır bu çağda. Bazı bebekler bir uyku döngüsünden diğerine geçip 1 saat uyuyabilirler. Bazıları uyuyamaz 30-40 dk uyurlar. Kalktığında ağlamıyorsa uykusunu alıyordur. Ağlıyorsa almamıştır uykusunu. Pışpışlamayı deneyebilirsiniz. Maşallah diyorum bu arada.


versus

3 aylıkken günde 3 kere uyku az geldi bana, benim oğlum halen günde 2-3 kere uyuyor. Kısa uyku sıkıntısı maalesef bizde de var. O zamanla düzene oturuyor.


Uyku işaretlerini kaçırmayın ve uykusu geldiğinde hemen yatırın. Bazı çocuklar az az ve sık sık uyumak istiyorlar maalesef. Sonra uyumak isteyip de uyumadığında, ya da geç uyuduğunda, çok daha fazla uyarılmış oluyor bu sefer iyice huysuzluk yapıyor. 

Bu aylar zor maalesef, emzirin, sallayın, yönteme takılmayın bence, yeter ki uyusun, sonra dediğiniz gibi sürekli mızmızlık yapıyorlar.


toi

neretva:3defa uyuttuğumda da 1saat uyumuyo 15 20 dk yada yarım saat uyuyo çok nadiren 1saat uyuyo


h4_

benim oğlum da 3 aylık ve oda çok kısa süreli uyuyo   doktorumuz başka bi sağlık sorunu yok uykusu da problem değil  zamanla değişir dedi cnm sıkma canını


mert_mert

yiğenimde tam 4 aylık.yengemde aynı şeyden müzdarip..kız bebeğimiz ama uyumuyor sadece geceleri uyuyormuşş.gündüzleri kucağımda tutmaktan canım çıkıyor yemek ev işi asla yapamıyorum diye yakınıyor..papatya çayı veriyormuş ara ara daha rahat uyumuş tabi ama yine kısa kısa.zor bir durum insan yorulur bir nevi..


nkomur

benim kızım 9 aylık oldu aynı sorunu bizde yaşadık.ben komşuma gezmeye gidiyordum 4- 5 çocuk vardı evde curcuna yani bizim kız onları izleyeceğim diye kucağımda uyuyup kalıyordu o gürültüde 1-2 saat uyuduğunu biliyorum.yani bebeklerin uyuyabilmesi için yorulmaları gerekiyor fazla yorgunluk uyku kaçırabilir ama dikkat .neretva

Haa yanlış anlamışım. Tam uyanmadan önce yanına oturup biraz okşayıp uyandırmak, kıpraşınca tekrar pışpışlamak bazen işe yarıyordu. Sözde böyle böyle uykuları uzar diyorlar. Ama dediğim gibi her sefer işe yaramıyor. Bir ihtimal yüzüstü uyumak istiyor olabilir. Bizimki öyleydi. Ama tabii uyutamadık 6-7 aylık olana kadar.Cevaplamak için Üye ol