gece uyumak istememe

yesimk soruyor: 10

bebeklerimin ilk günlerden beri çok uykuları yok farkındayım. Lakin bu ara beni gerçekten çok şaşırtıyorlar.

sabah 6:30 7:00 gibi kalkarlar. öğlen 1-1,5 saat uyuyorlar. akşam 6 oldu mu ağlamaya başlıyorlar ne uyuyorlar ne susuyorlar. susturmak için ellerine meyve ekmek vs veriyorum. saat 9 gibi uyuyorlar gece da kalkıp 1,5- 2 saat oturuyor uyumak istemiyorlar.

Neden olabilir, ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


eloskovecanuk

hmm bizim düzenimize benziyor aslında...bizde 11-12.30 arası bir uyku 16-17.30 arası bir uyku daha var..acaba saat 4 civarı bir uyku daha uyuyabilseler akşam 9 daki uykularında daha mı mutlu olurlar. bizde ikinci uykuyu uyutmadığımız zamanlarda gece daha çok uyanıyordu manasızca. Allah kolaylık versin iki bebeyle:)


psychomom

  aslında tam aynı değil durumumuz ama kızımın uyku durumunu nasıl düzeltebıldıgımı anlatayım ben de.

  kızım diş veya hastalık yoksa gece kesıntısız şekılde uyur normalde,gündüz de bir öğle uykusu vardır.Bu düzen sadece enerjısını yeterı kadar atamazsa bozuluyor,mutlaka her gün sokaga çıkıp açık havada çoşması lazım,koşturması lazım.bazı bebeklerde bu böyle oluyormuş.
  yormayı deneyın bebeleri,bellkı degişir düzenınız,kolaylıklar...


selencem

Öncelikle belirtmeliyim ki ben uyku konusunda pek basarili degilim. Oglum 2 yasina gunler kala gecede ortalama 5 kez kalkiyor. Gelelim soruya... Oglum 10 aylikken yatmayi istenez olmustu, boraz arastirinca bu aylarda cok sayida cocukta bunun oldugunu okudum. 2 ay gibi bir surecti bu, surekli akan hayatin icinde ve ayakta olmayi istemekle alakali. Kendiliginden geciyor, belki de boyle bir donemdir. Oglen kac gibi uyuyorlar? Belki biraz daha gec yatirsaniz aksam 6 gibi mizmizlamaz ve akabinde akite olmadan yatarlar. Ya da tam tersi erkene alip ogleden sonra 2. bir kisa uyku yapabilirsiniz. Misal 10-11 ve 3-4 uyuyup aksam 8-9 yatabilirler. Aklima gelenler bunlar :)


hande

hemen yürümeye başlama öncesi ve yürümeye başladıktan kısa bir süre sonrada devam eden bir durum var. yeni heyecanlarmıdır nedir bilmem. rutine sadık kalmak zor oluyor ama nekadar sadık kalırsanız o kadar çabuk düzeliyor durum sanırım


bnycan

bencde 2 uyku lazım. sabah 9.30- 10 gibi 1 saat ve öğlen 14-15 gibi 1-1,5 saat akşamda 20.30 en geçema

Uyku konusunda baştan beri sorunluyuz.Hele şu 15 gündür 2 saatte bir uyanıyor önceden bazen bir bazen 2 defa uyanıyordu.Gece sadece sabaha karşı dönemde emziriyordum şimdi emmeden asla uyumuyor.

Oğlum emeklemeye ve sıralamaya aynı anda başladı uyku problemlerinin başlamasıyla aynı döneme geliyor ben buna bağlıyorum yanına gidiyorum gece hep ayakta kalkmış oluyor.


azra_gul

benim kızım da uykusuz.. doğduğundan beri böyle..ben henüz çözümünü bulamadım. bir arkadaşım milupanın gece çayı ile çözüm bulmuş kızına. benim ki sevmedi tadını içmiyor maalesef..


bnycan

o hemen ayağa kalkmalar uzun zamandır bizdede var. tam yürüme aşamasında bi kaç aydır.. bazen 1 kere bazen 2 bazende (dün gece mesela) 5 kere falan kalkıyor...ema

azra_gul Bende bir çare diye içirdim ama milupanın çayını etki etmedi:)))İçine kuru kayısı koy bir saat beklet tadı değişiyor çok istiyorsan şansını böyle dene:)))


yesimk

 

derin deliksiz  bir uyku için tavsiyem çay yerine banyodur. 

ben de iki uykuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum hala. ama uyutmakta zorlanıyorum artık. 6 gibi uyutmayı başarsam iyi olacak.

gece kalkmalarını da birşeye bağlayamadım aslında bazı geceler kalkıyor bazı geceler kalkmıyorlar.

inşallah kısa sürede düzene girer diyeyim. hepinize teşekkür ederim :)Cevaplamak için Üye ol