gece uyumak istememe

yesimk soruyor: 4

bebeklerimin ilk günlerden beri çok uykuları yok farkındayım. Lakin bu ara beni gerçekten çok şaşırtıyorlar.

sabah 6:30 7:00 gibi kalkarlar. öğlen 1-1,5 saat uyuyorlar. akşam 6 oldu mu ağlamaya başlıyorlar ne uyuyorlar ne susuyorlar. susturmak için ellerine meyve ekmek vs veriyorum. saat 9 gibi uyuyorlar gece da kalkıp 1,5- 2 saat oturuyor uyumak istemiyorlar.

Neden olabilir, ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


TATLI_CADI

biz de bazen gece uyku sıkıntısı yaşıyoruz.karnı tok,altı kuru,kakasını gündüzden yapmışsa,gündüz güzel uyumuşsa,sümükleri temizlenmişse:),oda sıcaklığı 23-24 derece,üstü açık,ayakları çoraplı,gece lambası açıksa ve yatırdıktan 1 saat kadar sonra uyandığında ağlatmadan koşup emzirirsem sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor..

birkaç sefer tekrar uyusun diye ağladığında yatağından almadım,önce işe yaradı ama sonra yatak fobisi oldu,yatağına koyar koymaz uyanıp ağladı.birkaç gün yanımızda yatırdık ve gece uyandığında ağlatmamaya çalıştık,sanırım yeniden güvenini kazandık ki yeniden yatağında uyumaya başladı.


yesimk

tatlı_cadı affına sığınarak bildiğim bir konuyu seninle paylaşmak istiyorum. belki sen de biliyorsun büyüme hormonu melatoninin sağlıklı bir şekilde salgılanması için karanlıkta uyutmak tavsiye ediliyor

http://www.rengarenkkirmizi.com/Anne-Cocuk/Bebegim-Buyuyor/Ya-Lamba-Ya-Hormon/992


TATLI_CADI

yeşimk inceliğin için çok teşekkür ederim öncelikle.gece lambası hususunu biliyorum ama bizim kız karanlıkta uyuttuğumda uyanınca çığlık çığlığa bağırıyor,belli ki korkuyor.ben de şöyle birşey okudum araştırırken,illa ışık olacaksa kırmızı olmalıymış,ne mantığı var bilmiyorum,ben de kırmızı gece lambasında uyutuyorum


Pinaro

Merhaba,
Benim kızım 15 aylık son iki aydır kendi kendine uyuyordu..biberonla sütünü verir arkasından emziğini verir yatırırdım biraz konusur uyurdu.gece 22.00 gibi uyuyup 4 -5 saatte bir uyanıp sabah 10.00a kadar uyuyordu.Bir anda son 4-5 gündür odasından çıkmak istediğim anda yaygarayı basıyor.Gündüz uykusuda gece uykusuda aynı..gündüz 14.00 gibi uyuyordu 16.00 17.00 oluyor gözünden uyku akıyor sızıyor en sonunda..
şuan gece 1.30 hala ayakta yatagında kısık ışık açık babası yanında hala top hoppa kuşş sayıklayıp duruyor..
neden yapıyor böylr birseyi korkuyor mu?
böyle birşey yaşadınız mı?
Cevaplamak için Üye ol