Ankara'da iyi bir çocuk romatoloji uzmanı ( fmf için)

mhmr soruyor: 8

Merhaba,


Amasya'dan yazıyorum size...Benim 3.5 yaşında çok sık hasta olan ve ateşlenen bir oğlum var. İlk ateşlenmesi 2.5 aylıkkendi ve doktor bu kadar küçük bir bebğin ateşlenmesi normal değil deyip 1 hafta hastanede yatırdı oğlumu. ilk kez o zaman aldı antibiyotik hala da içiyor garibim:( crp yuksek denmişti o zaman.

Sonra 2 yaşına kadar her çocuk gibi ara ara hastalandı ateşlendi ama özellikle emzirmeyi bırakınca  sık sık ateşlenmeye başladı. Bir de ateşlenmeleri genelde şubat ayı gibi başlayıp haziran gibi bitiyor. Ve genelde her seferinde antibiyotik. Artık çocuk nefret etti iğneden ilaçtan :(((

Tam bir teşhis konmamakla birlikte genelde suçlu bademcikler oluyor ama samsunda bir prof fmf ten şüphelendi. Belirtiler pek uymuyor sanmıyorum fmf olduğunu ama pazartesi günü fmf için de tahlil vereceğiz. 

Şimdi ben Ankara'da iyi çok iyi bir doktor arıyorum. Çünkü Amasya Samsun civarı baya doktor maceramız oldu. Babam ısrarla Hacettepe'ye götür diyor ama ordan randevu almayı bile başaramadım.

Bir de hangi bölüme götüreceğim. Pediatri mi, immunoloji mi, alerji mi, KBB mi??

Bizim derdimize derman olacak yada en azından artık doğru hekime yönlendirecek iyi bir hekim tavsiyesine ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


suluboya

Saadet Arsan


dilrubaa

Esim fmf hastasi. Uzun seneler ates esliginde karin agrisi seklinde nobetler yasamis, apandisit filan sanilmis, bi turlu teshis konulamamis. En son 4-5 sene once gittigimiz bir doktor teshis etti, ilac basladik ve ilactan sonra hic nobet olmadi (ilaca yanit vermesi zaten teshis yontemlerinden biri). Teshisi icin genetik test yapiliyor, biz yaptirmadik ilaca cevap verince, pahali ve sigortanin karsilamadigi bir test. O doktor su an ankarada medicanada prof dr cem sungur. İc hastaliklari bolumu.

Bir goturun isterseniz, cok iyi bir doktordur.

Gerci fmf icin bu genetik testi yaptiriyorsaniz kesin tani cikacaktir ordan.

Gecmis olsun.


civancim

Prof.dr.Tansu sipahi ben kesinlikle görüşmenizi tavsiye ederim


smmm06

Ertuğrul güler bizim drmuz tavsiye ederimmhmr

Tekrar merhaba arkadaşlar,


Öncelikle çok teşekkür ederim cevaplar için. 

Bugün oğlumun tahlil sonucu geldi doktora göstermedik henüz gerçi burada doktor da yok ama sanırım fmf hastası yada taşıyıcısı oğlumuz.


"Hastamızın M694V mutasyonunu heterozigot olarak taşıdığı saptanmıştır." yazıyor.

Şimdi bize Ankara'da iyi bir çocuk romatoloji uzmanı lazım. Tavsiye edebileceğiniz bir doktor varsa çok mutlu olurum arkadaşlar...


Rad99

Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun,ben de fmf hastasıyım ankara da yaşıyorum.tahlil sonucunuzda oğlunuz fmf taşıyıcısı anladığım kadarıyla.yani anne yada babadan tek gen den geçiş olmuş ama gene de hasta kabul edilebiliyor.fmf ise hayat boyu düzenli colşisin kullanımı ile normale döner merak etmeyin.oğlunuzda ateş ve özellikle bademciklerde sıkıntı varsa pfpa sendromu diye hastalıkta araştırılması lazım küçük çocuklarda sık görülür ve bazen fmf ile karıştırılır.fmf de ateş ile birlikte karın ağrısı eklem ağrsı göğüs kafesinde sıkışma da yaşanır genelde

Sizin durumunuz ile çocuk romatoloji yada nefroloji ye başvurmalısınız.fmf i çoğu dr bilmez .(başka branşlarda vakit kaybedip moralinizi bozmayın bence )ankarada gata da çocuk nefroloji dr faysal gök;hacettepe de prof seza önen;gazi üniversitesinde de çocuk hastalıkları nefroloji ve romatoloji uzmanı prof oğuz söylemezoğlu var.(ozel muayenehanede de çalışıyormus istereseniz muayene hanesine gidip muayene olup tahlilleri gazi de yaptırabilirsiniz dr kabul ederse)

Ayrıca facebook ta fmf hastalığı ,fmf hastalığı toplulugu isminde gruplar var,oraya üye olup kendi yada çocuğunda bu hastalıkları yaşayanların paylaşımlarını görebilirsiniz


mhmr

çok teşekkür ederim :)


dilrubaa

Esim de fmf hastasi. Yillarca doktor doktor gezmis, apandisit filan demisler ataklarda yogun karin agrisi oluyor cunku. Sonra sans eseri anadolu saglik merkezinde cem sungur tani koydu. Sonrasinda surekli olarak kolsisin kullaniyor. Dort bes senedir atak yok. Arada kullanmadiginda bir kez oldu. Ilaci atlamamak lazim. Onun disinda bir problem olmuyor.

Cem sungur su an ankara medicanada.

Gecmis olsun tekrar


Cevaplamak için Üye ol