Anne bebek oyun grubuna (18-24 ay) giden var mi?

metelikatu soruyor: 6

Oglumla dun muzipo kids in oyun grubunda demo derse katildik ve tam bir fiyaskoydu.oyun grubuna gidenlerin neler yaptigini merak ediyorum eğer bu gittigimiz yer gibiyse aman kalsin derim.Şimdi ben anlatayim bide siz yorum yapin.

Daha adini bile anlasilir sekilde ifade edemeyen bebeklerden (cocuk demeye bile dilim varmiyor) mısır nişastasi ve sac kremini bir araya getirip yogurmasini 5 dakikada oyun hamuru kivamina getirmesini,yogurdugu hamurla 5 dakika oynamasini,ordan kalkip 5-10 dakika oyun bloklariyla oynamasini,ordan kalkip 5-10 dakika baska bie faaliyette bulunmasini beklediler cocuklar istenileni yapamayinca da "bir onceki grubumuz bunlari yapabiliyor bunlar niye yapamadilar ki" diyerek saskinlik yaşadılar.

Valla ya bunlar kafayi yemis ya da bizimle dalga gectiler.

Eylulde neşe erberk in ve saysenin oyun grubunu deneyeceğiz lutfen sizde deneyimlerinizi yazin.Ben cocugumun diretici yonlendirmeleri olmayan diger çocuklarla olan ilişkisini iyilestirebilecek istedigi kişi ya da oyuncakla istedigi kadar oynamasina izin veren cocugun deneyimlemek istedigi işe ve çocuğa saygi duyan oynatirken öğreten bir merkez ariyorum.

Boyle bir yer bulan varmi?

Bu arda izmirde oturuyorum

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kakamel

Aynen biz de ankarada bir yere gittik etlik incirli civarinda. Tam cocuklar birseye adapte oluyorlar, ortadan kaldirip yenisini getiriyorlar. Dayanamadim soyledim, hiziniz benim bile basimi döndürdü, cocuklar napsin dedim. Ben bizim gittigimi mekanin kalitesiZligine baglamistim ama demek ki hepsi ayni. Amac veliye yaranmak bence boyle yerlerde.


metelikatu

ben ne büyük hayaller kurmuşum meğer..:(( hem para ver hem yorul hem çocuğun ağlasın oh ne ala işmiş bu


metelikatu

bu hafta jou jou oyun gurubunu denedik burası daha başarılı diyebilirim.


guta

Büyük oğlumu ben de 1.5 yaşındayken oyun grubuna götürmüştüm. Bir ay zor dayandım. Çünkü çocuk istediği gibi oynamak istiyor. Onlar aynen sizin dediğiniz gibi şimdi dans edeceğiz, şimdi hamur oynayacağız, şimdi herkes puzzle yapıyor şeklindeydi. Oğlum da bunların hiçbirine uymadı doğal olarak. Bence oyun grubu için 2 yaş ve sonrası daha uygun.


metelikatu

dediğim gibi jou jou oyun grubunda durum daha iyi.Anneleri oyuna dahil etmiyorlar (çünkü çocukları garip bir yarış içine sokuyorlar "bak arda yaptı hadi sende yap" şeklinde) eğer çocuğunuz sizden hiç ayrılmak istemiyorsa sizi oyun odasına alıyorlar ama oyunlara müdahil olmanızı istemiyorlar orada olmanızın tek amacı çocuğunuza "ben buradayım,korkmana gerek yok,rahat ol" mesajını vermek.Baktınız çocuğunuz sizi aramıyor o vakit oyun alanından çıkıp dinlenme bölümüne geçebilirsiniz burada çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken bir yandan da oyun odasını gösteren kameralardan çocuğunu izleyebiliyorsunuz.Ve en güzel yanı hiç bir şey için zorlamıyorlar mesela meyve yemek için çocukları masaya davet ettiklerinde benim oğlum elindeki oyuncağı bırakıp gitmek istemedi bu durumda öğretmenlerden biri "peki bir daha ki sefere meyve yersin" diyerek zorlamadı ve diğer çocuklar meyvesini yerken ara ara oğlumun yanına uğrayıp onunla oyun oynadı.Fonda sürekli rahatlatıcı şekilde ingilizce çocuk şarkıları çalıyor, ortam hadi hurra bunu yapalım, hadi hurra şunu yapalım şeklinde değil daha sakin.2 saatlik oyun zamanı bittiğinde oğlum daha oyuna doyamamıştı.


bitanemmenim

18 aylık çocukların dikkat süresi kısadır. Biz de bir ay gitmistik. Herkes otururken bizimki 5 dakika sonra kalkiyordu. Açıkçası o 10 dakika bana çok uzun geliyordu:) Şu anda kreşte yarım saat masada oturup aktivitelere katılıyor.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kayinvalide 0

Dürtü kontrol bozukluğu 1

lriell 9Y
Son: ayazlali,

Otizm 0

Kocam para birakmiyor 5