gece saat başı uyanan ve sadece emerek uyuyan bebekler

urassmommy soruyor: 10

benim bebeğim 6.5 aylık 1.5 aydır geceleri saat başı uyanıyor. bazen aglıyor sadece emerek uykuya dalıyor ve cok kısa süre emip uyuyor yne uyanıyor. bu soruna çözum bulan varmı? tracy hogg yada gece tahıllı muhallebı yedıren bu soruna çözum bulanlar yardımlarınızı beklıyorum.

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


ozgu_naz

ben bulamadım. 9 aylığız. bulan var mı bilmiyorum:)


river

benim bebeğim de 4. ayını bitirdi.aynı dert bizde de var..gece gündüz memede olursa uyuyo yoksa uyanıyo.bende de ne uyku kaldı ne sinir..kendimi artık çok bitkin hissetmeye başladım.tracyı araştıryrm sürekli deneyip çok memnun olanlar da var,karşı olanlar da..ek gıdaya de bkaç gündür geçtik şimdilik meyve püresi veriyorum.ben ne verebilirim acaba gece yatmadan tok tutabilecek? ben de böyle bi başlık açıcaktım sizin başlığı görünce hemen yazayım dedim.bana da bi yardım nolurrrr:((


river

benim kızımın doğduğundan beri uyku problemi var.en fazla 3 saat uyur uyanmadan tabi oda emmek şartıyla.şimdilerde 1 e düştü bu.daha dorusu memede değilse yarım saatte açıyo gözleri.artık gögüs uçlarım yara oldu..


oko

biraz sabır arkadaşlar, emen bebekler böyle olabiliyor. dönem dönem benim de gecede 7-8 defa emzirdiğim oldu. şu aralar 2-3 gibi. hatta bir ara, 15 aylık civarıydı galiba, gecede 1 kez uyandığı birkaç gün yaşayıp, duruma inanamayıp, "bir sorun mu var "diye endişelendiğim de olmuştur. ben çok okudum, araştırdım, bir sihirli değnek bulamadım, sizin bebekleriniz henüz küçükler, anneye daha çok ihtiyaç duyuyorlar, zamanla herşey yoluna girecektir.

kendinizi boşyere strese sokmayın derim.


Yenidenanne

Var tabii. Sık uyanmaların genellikle açıkla ilgisi yok. Uyanıp kendi kendine uykuya geçememe ile ilgisi var. Uyanmasının nedeni de sizi yoklamasıdır büyük olasılık. Tracy nin yönteminin tartışıldığı sorular oldu. Bence kitabı alıp okuyun.wonderwoman

Bn ogluma Tracy Hogg'un yatir kaldir yontemiyle uyutmayi ogrettim, yaklasik 1.5 ay oldu. Uykulari bir hayli duzene girdi ve sureleri uzadi. Uykuya dalamadigi icin ve emerek tekrar uykuya gecis yaptigi icin uyanip emmek istiyor, bizde de durum ayniydi. Kitabin faydasini gorursunuz, mutlaka deneyin.


river

kızımın damakları kaşınıyor evet.elleri sürekli ağzında ve bizi bile ısırmaya çalışıyomuş gbi ağzını açıyor..bu yüzden mi sürekli memede kalmak istiyo olabilir acaba? trayc hogg unm ktabını almayı düşünyrm ben de çnkü uyumadığı zamanlarda kızım da huzursuz.ztan doğduğundan beri huzursuz bi bebek hatta kolik...ikimizn de rahata kavuşacağı günleri iple çekiyorum..


urassmommy

dün gece yanıma kagıdı kalemı koydum bebegıme atmadan braz sıvı bır muhallebı hazırladım 100 kadar ıcıp yatırdım 22.45 te uyudu 23.45te uyndı emzırdım sonra 02.00da uyandı 2 saat gectıgı ıcın yıne emzırdım sonra 4.30 da uyandı yıne emzırdım sonra saat 5.30da uyandı bu sefer salladım uyutum yıne 6 da uyanır gbı oldu yne salladık ve saat 7ye kadar uyudu .fakat bır öncekı gece her saat başı uyanmıstım bu gece kararlı davandım ve 2 saat gecmeden kesnlıkle emzırmedım .yarın sureyı dahada artıracagım 2saat 15 dk gbı. tracy hogg un kıtabınıda aldım bırazdan okumaya baslayacagım . bebegın gazlı olmaması ıcın her saat bası her uyandıgında emzırmek uykunun dahada bölunmesıne sebeb oluyor bu yuzden her uyandgı saatı not ederek emme saatlerını ayarlıyorum.umarım böle böle duzenlı uykuya gecerız.river

benim kızım da  saati aynı sizin ki gbi hatta daha sık diyebilirim uyanıyor..fakat ben emzirmezsem gözünü cin gbi açıyo tam uyanık hale geliyo.ayakta sallayıp uyutmam yaklaşık bi saati bulabiliyo bazen o da o kadar çok ağlıyo ki artık neler neler gösteriyorum oyalamak için.zararlı olduğu halde telefonumdan müzik açıp gösteriyorum.ancak sakinleşiyo.bütün uyumlaraımz öyle gece gündüz ağlaya ağlaya uyumaya çalışıyo..o yüzden gece uykuların yarısı memede geçiyo diyebilirim..


urassmommy

bu gece yıne uyumadık tracy hogg yatır kaldır yöntemıde bana göre deıl. once bakıcıyı eğitmem lazım ve arkamı dönunce bakıcımızın hıcte yatır kaldır yöntemını uygulayabılecegnı ı sanmıyorum.yanı ben gecelerı yatır kaldır yöntemıne ugarsayım o gunduzlerı sallasın vakıt kaybı.herseyı her defa başa sarmamız gerekecek.uykusuz gecelere devam.................Cevaplamak için Üye ol