Yaratıcı Oyun Fikirleri 14 ay

ozguranne soruyor: 7

Merhaba,


Oyun konusunda alternatiflere ihtiyacımız var. Yakalamaca gibi aktif oyunlar oynuyoruz. Dans ediyoruz. Sürpriz kutusu yapıyoruz. Kamyonla nakliyat işlerimiz var. Yine de sanki yeterli değil gibi geliyor. Bu yaş döneminde nasıl oyunlar oynuyorsunuz? 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozguranne

Annem normal hamur vermiş, gözetim eşliğinde biraz oynamış. Ağzına götürür hemen gibi geliyor. Denenebilir ama iyi fikir. Teşekkür.


ozguranne

Hemen geri beslemeyi vereyim:)


Oyun hamuru yaptık. Gıda boyası kullanmadan. Kıvamı tam hatırladığım gibi olmadı. Biraz elledik, oynaştık. Ama sonrasında Ela ağzına götürdüğü için pek faydalı olmadı.

Saklambaç ve müzikli oyunlar baş tacımız. Bir şeylerin içine başka şeyler koyup ses çıkarıyoruz ama davul benzeri bir aktivite yapmamıştık. Ela'nın odasındaki bir karton kutuyu beraberce kapladık. (O da başlı başına bir eğlence oldu. Kutu kutu içinde oynuyoruz. Kutuları da içine dizdik artık yarın oynarız.) Sonra arkasını çevirdik ve düm düm darbuka yaptık. Çok eğlendik, ben de feci eğlendim. Çok iyi fikirmiş, teşekkür.

El feneri ile çadıra girip bişiyler yapıyoruz. Bir de ayna yansımasıyla duvarındaki balıklara spot ışık yapıyoruz. Onlar da güzel oyunlar. 

Kalem daha önce denemiştik arkasını yemeye başlamıştı. Almıştım ben de. Birşeyler çizsin çok istiyorum bir daha deneyemedik henüz. 

Sepet fikrinden ilhamla önceki sürpriz sepetinden kalanları teker teker Ela'nın odasına taşımaca, sonra tekrar sepete koymaca, salondaki oyuncakları odaya, sonra da geri salona taşımaca oynadık. O da güzel. Bulaşık makinesi kısmını denemek lazım. Bi de bugün yerdeki çorabımı, tshirtimü filan bana yerden alıp geri verdi. Ortalık toparlamaca oyununa ilham olsun.

Çok teşekkür ederim zihin açıcı öneriler için. Bir yerlerde mıknatıslı çizim masası filan demişler onu bi araştırsam diyorum. Olmazsa duvara kağıt asma gibi şeyler deneyebilirim.

sevgiler....:)


ozguranne

Şu yuvarlak aynalardan var bizde. Tam yansıtmalık onlar. Tesadüfen yaptık sonra klasiklerimizden oldu:=) yesims

Bizde de en cok sevilenler saklambac, kovalamaca, dans etme ve parmak oyunlari. Benim kizim da kalemi bizde gorup heves ediyordu, biz de ona aqua doodle aldik, kalemin icine su konuluyor sadece. Boylece agzina goturse bile sorun olmuyor. Ela onunla birseyler cizmeye bayiliyor. Linkini kopyaliyorum asagiya:
http://www.aquadoodle.com/

Sevgiler,


gamze_

bugün yeni birşey denedik, yani belki yapan olmuştur mutlakada biz ilk defa denedik...
sürpriz sepetine benzer bir şey
uzunca bir ipe çeşitli aralıklarla değişik ufak boyutta obje oyuncak mutfak gereci bağladım
ortası delik  kağıt mendil kutusunun içine koydum
ege ipi çektikçe hepsi çıktı yavaş yavaş:)
çok eğlenceli...


AysegulYahyaMete

owww 6 yıl olmuş maşşallah :) hayırlısıyla bende göreyim 6-20-30-40 yaşlarını :D ayy 80 olucam bende


Mhp_odr

Benimde degisik fikirlere cok ihtiyacim var.kis geliyor ve evdeyiz:(

Lutfen fikirlerinizi paylasirmisiniz.Cevaplamak için Üye ol