Kefir mayası

ELIFF82 soruyor: 9

KEFİR MAYASI BULMAK İSTİYORUM NETTE BAKTIM KURU KEFİR MAYASI SATAN BİR YER VAR ENDANEM DİYE KARGO İLE 0,5 KURU MAYA 40 TL YAŞ MAYA BOZULUR DİYOR KULLANAN VAR M YADA KEFİR MAYASININ NASIL BULDUNUZ KASTAMONU DA BULUNUR MU

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mnkbs

Endanem kefir mayası migroslarda da satılıyor. Ben yaklaşık 6 ay öne oradan almıştım ve hala kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım tavsiye ederim. Paketin içinde kuru maya olarak satılıyor ancak 8 saat sütün içinde bekletilerek aktifleştiriliyor maya, ondan sonra sütü mayalıyorsunuz.


saie

Bulmak icin ne ugrastim ben bunu bilmiyordum. Dilerseniz cogalsin benimkiler yollayablirim. Msj atabilirsiniz bana. Kargo ucretini odersiniz. Kefir bulamamanin ne demek oldugunu iyi bilirim :))


zynpsrz

migrosta bulabilecek olmama çok sevindim.. yaşasın :)

teşekkürler..


mnkbs

Macrocenter'larda da var bu arada..pinarsultan

Şimdi sanal marketten baktım da 40 gr. 23 tl.


fkry37

bende arıyordum migros sanal da baktım 0,5 gr paket halinde 2 3,9 tl en kısa zamanda alacağım


ELIFF82

ÇOK TEŞEKKÜRLER 

SAİE MİGROSTA BULAMAZ İSEM SENDEN RİCA EDECEĞİM OĞLUMUN GAZ SORUNU VAR DOKTOR PROBİYOTİK ÖNERDİ HAZIR YOĞURTLAR YADA TOZ HALİNDE SATILIYORMUŞ ECZANEDE KEFİRİ ONUN İÇİN VERMEK İSTİYORUM 


bipekkan

Org. kefir taşları için Ankara Ziraat Fakültesine müracaat edin. Ancak 5 adet kefir taşı için ödeyeceğiniz ücret epey yüklü olduğu gibi muhafazasıda ayrı bir dert.(Beş yıl önce  22 YTL vermiştim)Ancak aramanıza gerek yok. Yazın Burhaniye'nin bir köyünde öğrendiğimiz ve bir yıldır uyguladığımız yöntem şöyle.
A.O.Ç liğinin kefirini Veya kalitesinden iyice emin olduğunuz bir yerden alıp şişenin yarısını yoğurt mayalar gibi ılık süte mayalıyorsunuz. Dinlendirme içinde biz Arçeliğin küçük fırınını hafif ısıtıp kapatıp akşamdan yaptıysak sabaha takriben 3-5 kg arası kefirimiz oluyor.Koyuluk 3 kg da oldukça yoğun 1 bardak su katıp elekten geçirin. 5 kg ise A.O.Ç. kefiri yoğunluğunda. İsterseniz elekten geçirin. Lezzet olarakta birebir A.O.Ç kefirinin aynı.


eminkalkan

Ev yapımı tamamen organik cam kavanozda doğal kefir satmaktayim. Litre fiyatı 10 TL. 

05465134194

http://kefirdukkani.business.site


Cevaplamak için Üye ol