Beşik güvenliği

birbebekannesi soruyor: 2

Ahşap bir beşiğimiz var, korkulukları bebeğim ayağı kalktığında omzuna geliyor. Uyandığında hemen ayağı kalkıyor; gece uyanmalarında da böyle...Bazen öyle sessiz uyanıyor ki; emziğini, oyuncağını atınca uyanıyorum. Bir kez yüzünü korkuluğa çarptı ve canı oldukça yandı doğal olarak...Halen alnımız mor, yeşil...Bu yüzden alarm kurup sık sık kalkıyorum:) Aynı odada yatmamıza rağmen uyandığını ve ayağı kalktığını fark edemiyorum bazen...(Korkuluğa güvenlik için bir yapışkan yaptık, kafasını çarparsa yumuşak olsun diye, çıkartıyor. Sırf bunun için ayakta olduğunu düşünmeye başladık ve çıkardık. Sonra da bez sardık, şimdi bezleri emiyor:)) Bebeğim henüz 10 aylık, ayakta durmaya ve yürümeye çalışıyoruz. Beşiğin korkuluğunu yükseltmeyi düşündük ama bu da bebeğe ulaşmayı imkansız kılacak. Asansörlü yüksek korkuluk olmazmış, ek korkuluk yaptıran veya bu tarz sorunu yaşayıp çözüm bulan tecrübeli anneler var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


banuay

Ben yatak koruyucu kullandım yatağın dört tarafında da, yine de koruyucuyu asağı çekip kafasını vurduğu olurdu. Bizde morluğa sebep olacak bir çarpma yaşanmadığı için çok üzerinde durmamıştım, bir süre sonra kendilerini korumayı öğreniyorlar. Beşiğiniz 60*120 ise bu dönemlerde deli gibi yattıkları için kısa bir süre sonra dar gelmeye başlayacak, geniş bir yatak arayışına gireceksiniz zaten, korkulukları üzerine tırmanabileceği yüksekliğe gelmedikçe yükseltmenin gerekli olduğunu düşünmüyorum.


mutluannelif

Bebek uyku setleri var onlardan almalısınız. Linens'den almıştım ben. Çok gerekli diye düşünüyorum, uzun süre kullandım kendi yatağında yatıyordu bebekken de. Park yatak da kullandım, odasındaki korkuluklu ahşap yatakta da yatıyordu ve ilk günden itibaren uyku setiyle kullandım, diğer türlü kötü sonuçlar doğurabilir. Ama şimdi dikkat ettim de sizinki beşikmiş ona büyük gelebilir uyku seti. Park yatağa geçmeyi ya da normal çocuk yatağı almayı düşünmüyor musunuz çünkü 10 aylık bebek beşikte rahat edemez ? 10 aylıkken park yatak bile ancak idare ediyordu bizi, 11 aylıkken yürümüştü kızım.Cevaplamak için Üye ol