Kreşe göndermeli miyim

fluffy1 soruyor: 10

18 aylık bir kızım var. Uzun zamandır yeme problemi yaşıyoruz. Kilosu çok düşük. Kreşe göndersem acaba iştahsızlığı düzelir mi, etraftaki çocuklar yerken o da yemek yemeye başlar mı acaba diye düşünüyorum. Bi yandan da çok küçük. Çok kararsızım, fikir veririseniz sevinirim... 

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


eltemtn

Özellikle bu konuda iddialı ve bu yaşta çocuğu iyi bakacağınızdan emin olduğunuz bir kreş olmadıkça sırf bu sebep için vermeyin. Kilo problemi ile ilgili soru sorun bence fikir verenler olacaktır.


sappho

Sorduğunuz için söylüyorum. Vermeyin yaa. Çalışmıyorsanız,kendiniz bakın derim.


mutluannelif

Derdini anlatamayacak kadar küçük çocuklar için kreşi uygun bulmuyorum. Kreşlerde verdikleri yemekler de sağlıklı olmuyor ki. Abur cubur sayılacak şeyler dahi veriyorlar. O yüzden vermeyin derim ama bir yandan da düşünüyorum yeme problemi de ciddi bir sorun. Yaşamadım, bilmiyorum ama yaşayan anneleri burada okudukça belki de vermelisiniz tam bilemiyorum. Ama yok ya, belki özenecek yiyecek ama tamamen de değişmeyecektir . Sabır diyorum, taktik değiştirin, farklı tatlar sunun.


bitanemmenim

Bizim de yeme problemimiz var. Yediği iki üç çeşit yemek var. Iki yaşından sonra mecburi olarak kreşe gönderdim. Kreşte yediklerini sayıyorum "sabah bir dilim ekmek, oglen iki dilim ekmek". Çok bir şey beklemeyin. Sosyallessin diye iki yaşından sonra sadece oyun saatlerinde iki saat gönderilebilir.


guta

Yok canım sırf o yüzden kreşe verilir mi :) Çalışıyor olsanız mecbur olsanız başka. Bırakın kendi haline, derdiniz yememesi olsun. Kendi haline bırakın, en etkili ilaç bu. Ben 2 yaşında başlatmıştım büyüğünü mecbur olduğum için. Hala daha keşke başlatmasaydım derim.fluffy1

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Ben çalışıyorum annem bakıyor kızıma. Kreşi doktoru söyledi düşünebilirsiniz diye. İnsan yemek konusunda çaresiz kalınca ne yapacağını bilemiyor.


fluffy1

Yemek yerken kendi haline bırakıyoruz zaten. Aile sofrasına oturuyoruz, kendi yemeğini kendi yiyor, ama genelde miktar çok az oluyor. Çok doktora gittik, her türlü yöntemi denedik ama çözüm olmuyor. 


hayriye80

kendi kızım küçük ama yeğenimden biliyorum yemeyen çocuk kreşte felan da yemiyor, ayrıca orada ne yedirdiklerini de asla tam olarak bilemiyorsunuz , çok sağlıksız şeyler yedirdiklerini bizzat gördük, sırf bu yüzden kreş düşünmeyin bence , evde siz daha iyi bakarsınızayberke

Kesinlikle göndermeyin bu sebep için hiç göndermeyin.Nitekim arkadaşlar yazmış sebeplerini ayrıca öğretmenlere sorarsanız da hep yiyor diyecekler(yemediği halde)


guta

Kendi kendine yemesi ne kadar güzel. Ben maalesef iki çocuğumda da başaramadım bunu o aylarda. 2 yaşında oldu bizimki, hala ben yediriyorum. Tabi çok açsa alıyor birkaç parça kendi ama o kadar, sonra ben devam ediyorum.

Bir de çözüm olmuyor hiçbir şey dediğiniz için merak ettim, kaç kilo kızınız? Kesin benimkinden fazladır. Bazen annelerin beklentileri ile çocukların ihtiyaçları ve kapasiteleri farklı olabiliyor. Size göre tabak bitmediği için yemediğini düşünüyor olabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol