Dişçi korkusu

senayarenida soruyor: 7

Kızım 9 yaşında fakat diş korkusu yüzünden gittiğimiz çoğu hastanelerden çekim yapamadan ilaç alıp geri döner olduk artık yemek yiyemez hale geldi bi anne olarak arayış icine girdim ve size bir sorum olacak 9 yaş çocuk için sedasyon yapılıyor mu? Şimdiden teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayazlali

Yapiliyor ama hic onerilmiyor. Komsumun 6 yasindaki oglunda da si problemi vardi, surekli abse yapiyordu ve antibiyotik iciyordu, cocugun agzi cok kotu durumdaydi. Disciye gidince de agzini acmiyordu. Doktor uyutmak istemedi, annesine ikna edin dedi. Ikna ettiler konusa konusa, birkac haftada ve gereken islem yapildi. Agri kesici igne vurulmustu once, agzini kapatamadigini hatirliyorum disciden gelince, yani uyusturulmustu, islem sirasinda agri cekmedi yani. Bence siz de kizinizi ikna etmeye calisin, surekli dis agrisi cekmekten ve antibiyotik icmekten kendisi de memnun degildir. Agri kesici igne yapilinca agrimayacagini soyleyin, buna kendisinin karar vermesi gerektigini soyleyin. Daha az korkmasi ya da kendini daha rahat hissetmesi icin ona ne gerektigini kendisine sorun. Mesela sevdigi bir film izleyebilir o anda, sonrasinda cok sevdigi cok ozel birsey yapabilir, oyuncak gibi bir odul olabilir, yanina sevdigi birini, arkadasini, anneannesini falan alabilir. Bence konusun kizinizla, yeterince buyuk cunku. Doktorlar cocuklari uyutmayi cok sevmez :-/ Cok gecmis olsun. Umarim kisa surede ikna olur. Korkutarak degil de pozitif sekilde yapmaya calisin, biraz da ona kendi sagliginin sorumlulugunu vererek.


Ebru_A

Aslında çok profesyonel çocuk diş hekimleri var, çocuklarda korkuyu yenmek gerekiyor diye düşünüyorum, İstanbul'da iseniz hekimimizi tavsiye edebilirim.


fatos

Benim oğlumda 9 yaşında ve bir diş çekilirken hastaneyi yıktı. Sedasyon yapıyorlarmış ama süt dişi olduğundan gerek yok kalsın o zaman dediler. Hiçbir ikna çabası sonuç vermiyor bizde. Çok iyi anladım sizi. Aslında ikna ile de ilgili değil. Koltuğa oturuyor ama ağzına birşey girince öğürmeye başlıyor


senayarenida

@ebru_a hanım ankaradayim :(


senayarenida

Fatos hanım siz ne yaptınız peki? Bir çare bulabildiniz mi? 


fatos

Maalesef bir daha ki ağrıya kadar bıraktık. Bir daha olursa sedasyon yaptıracağız.


akasya2213

Herkese merhaba;

Ankara'da olanlar için Dt. Tuğba Çınar'ı tavsiye edeceğim. Ben de buradaki bir arkadaşın yönlendirmesiyle tanıştım kendisiyle ve artık her problemde kendisine gidiyoruz. 

Memnun kalacağınıza eminim. 
Cevaplamak için Üye ol