0+ oyuncak seçimi

melusina soruyor: 10

Bebeklerinizin doğumdan itibaren ilgi gösterdiği aynı zamanda gelişimine yardımcı oyuncak önerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Burcu

Playskool'un  İkili Egzersiz Arkadaşım.. kesinlikle tavsiye ederim..Bebeklerin yüz üstü yatarak kas gelişimlerini destekleyici egzersizler yapmalarını sağlarken, müzik ve ışık oyunlarıyla onları keyiflendiriyor...Defne'm şu anda 20 aylık hala ara sıra oynuyor...

http://www.e-bebek.com/0_6_ay/playskool/playskool_ikili_egzersiz_arkadasim/PLY-26429


LaL_aNNESi

3. ayda doktorumuz mothercare'den rings diye bir oyuncak vermişti bize tutma kavrama yetisini geliştimek için, 4 ayda ise oyun halısına geçtik burası onun için mini spor salonu...khan

El ve ayaklara takılan çıngıraklar var, ilgilerini çekiyor. Hazır bulabilirsiniz, benim eşim ucuz bir oyuncağın çıngıraklarını çıkarıp çevresine kılıf örmüştü. Örgü ve kılıfın kapanması sağlam olsun ki içindeki çıngırak yanlışlıkla yutulmasın ufak bir şeyse.

Bebekler doğumdan itibaren insan yüzüne çok hassaslar. İnsan yüzü şeklinde basit yuvarlak kartonlar yapıp görebileceği bir yere koyabilirsiniz, göz ağız burun çizersiniz. Çok küçüklerin bile ilgisini çekebilir.

Yukarıdan sarkan şeylere doğumdan bir süre sonra heyecan yapıyorlar. Zamanla uzanıp tutuyorlar (biz de salak gibi seviniyoruz, altı üstü elini kaldırıp burnunun ucundaki şeyi tutmuş paşam :), bu yüzden küçükten itibaren Baby Gym denilen şeyler iyi olabilir.

Bir de, bir kaç aylıktan itibaren bir bez kitap alın, eline verin. Yanına yatıp okuyun. Tüm çocuklar kitap sever ve her yaşta ilgilerini çeker.


PetekRuya

Kırılmaz ayna ve  çıngıraklı bileklik ve patik öneririm. Ayna özellikle ses çıkarması, gülmesi için çok etkili oluyor. Bileklik ve patikler de el ve ayaklarını tanırken çok faydalı oluyor. Kızımız hala aynanın karşısında oynamaya ve patiklleriyle ses çıkarmaya bayılıyor.


Zeustamara

Yatağında müzikli, ışıklı,  oyuncaklı dönence oldukça işe yarıyor. her sabah 30 dakika vakit geçiriyor..

Birde gün içerisinde salonda otururken onu oyun halısına koyuyorum. Bunuda seviyor. Tavsiye ederim.

http://www.e-bebek.com/aktivite_merkezleri/fisher_price/fisher_price_yagmur_ormani_jimnastik_merkezi/FPR-64223

Tuna, çıngıraklı bileklik ve patik hakkında bilgi verebilirmisiniz? Nasıl birşey? Nasıl oynuyor??PinkPrincess

evet bende çıngıraklı bilekliği merak ettim.Patiklerden e-bebekte görmüştüm ama bilekliği hiç görmedim.
Bizimki şu anda en çok anakucağıyla ilgili.Fisher Price yağmur ormanı anakucağı.Ara sıra maymunu yalayamadığı için sinirlense de uzun süre oynuyor.Hatta onunla konuşuyor:)


PetekRuya

Arkadaşlar bu kadar geç ceavp verdiğim için çok özür dilerim. Birkaç gündür hiç bakakmamıştım sayfaya.

Biz lamaze in setini kullandık. Linkte görebilirsiniz. 
http://www.cimri.com/lamaze-ugurbocegi-corap-ve-bileklik-seti

Sevgiler


melusina

hepinize teşekkürler

ashes aradığım bilgiyi verdiğin için teşekkür ederim:))
çok faydası dokunacakboraunal

Bebeklerin gelişimlerini doğdukları andan itibaren ilerletmek için en doğru yöntem onunla iletişme geçmektir. Burada anne ve babanın bebekle iletişimi çok önemli. Hem bebeğinizle iletişim kurabileceğiniz hem de bu iletişiminizle birlikte onun gelişimine katkıda bulunabileceğiniz Monozebra oyun kartlarını deneyebilirsiniz.

http://www.monozebra.com/


agungor

bu monozebra ürününü denedik, bizim bebeğin hoşuna gitti. tavsiye ederim.  Cevaplamak için Üye ol