Bhcg değeri.

mert_mert soruyor: 10

sat dan hesaplarsam 6 haftalık gebeyim.5+4 günlükken kan testi yaptırdım 4200 çıktı.ilk oğlumda da tesadüf yine aynı haftalarda yaptırmışım ve değeri 1350 .şimdi kıyaslama yapınca yüksek gibi bayağı.randevuma 10 gün var daha anormal bir durummu söz konusu.her gebelikte aynı haftada olsa bile değer değişirmi.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


mohter_of_sons

ikiz gebeliklerde yüksek çıkar diye duydum ama normali nedir kaç olunca yüksek olur bilmiyorum. hayırlısı olsun diyelim inşallah sorun değildir.


smmm06

çok aşırı yüksek değil belki erken döllenme olmuş olabilir o yüzden aynı haftada daha yüksek çıkmıştır değerin


ozdeka

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum, her zaman sat ile birebir uyumlu olmayabilir, erken döllenme olmuştur, hcg degerinin 2 günde bir ikiye katlandığını düşünürsek önceki gebeliğine göre çok da farklı bir deger değil, bir iki gün oynama olabilir. Hayırlı uğurlu olsun, bebeğiniz sağlıkla gelsin inşallah...


domer

Çoğulcu gebeliklerde yüksek çıkıyo yada üstüne regl olmuşda olabilirsiniz


dincelay

ben 4+3 de yaptırdığımda 1500 üstü olarak çıkmıştı. erken döllenme idi. buna göre normal diye düşünüyorumsmmm06

benim 4+3 iken yaptırdığımda sadece ve sadece 169 çıkmıştı :)yani gördüğün gibi çok farklı değerler çıkabiliyo


chroma

Şu linkte http://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi/ yazılı olan değerlere göre sizin değeriniz zaten 5. haftaya uyuyor :) Alt ve üst limit aralıkları oldukça geniş B-HCG değerinde. 

5 hafta 20 – 7300
6 hafta 1,080 – 56,000


asklepios

gebelik gününün b-hcg değerine göre hesaplanması oldukça yanıltıcıdır. ozdeka açıklamış zaten, b-hcg düzeyi 48 saatte bir ikiye katlanır. SAT'a göre gebelik haftası hesabı, ortalama bir hesaptır, her zaman SAT ile uyumlu olmaz. Önemli olan gebeliğin intrauterin (rahim içi yerleşimli) olduğunun ve gebelik kesesinin ultrason muayenesi ile doğrulanmasıdır. b-hcg 1500-2000 civarına ulaşınca, ultrasonda kese görünür.neretva

Bhcg aralıkları çok geniştir. Benim 4+1 1250 idi. Ama 300 de normal, 150 de, 2000 de. Bence normal görünüyor seninki de. Hayırlı olsun bakalım. İnşallah kese ve kalp atışı da en yakın zamanda görürsünüz.


mimicha

Hayirli olsun ..allah gonlune gore versin ;)


Cevaplamak için Üye ol