İşe ne zaman geri dönmeli

Aysegul_ soruyor: 1

Oğlum haftaya 5 aylık olacak. 9 aylık olduğunda işe başlamayı düşünüyorum. Zaten daha önce başlamam mümkün değil, taşınacağımız ve eş durumu tayini yaptıracağımdan dolayı en erken 9 aylıkken başlayabilirim. Bazen 1 yaşına gelene kadar uzatsam mı diyorum ama emin olamıyorum.
Bu arada anneanne ve babaanne başka şehirlerde olduklarından bakıcı bakacak. Acaba hem bebeğin psikolojisi ve gelişimi, hem bakıcının daha kolay bakması, hem emzirme vs gibi açılardan en uygun zaman ne zaman olur? Bir de 9 aylıkken emzirme işi nasıl oluyor, ne sıklıkta emiyorlar, süt sağmak gerekiyor mu?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


sumeyye

Ayşegül sorunla alakasız olacak. çünkü henüz bir bebeğim yok. ancak 8 yıl sonra bu ay hemde hocasız arabayı aldım ve saldım kendımı sokaklara. çorumda yaşıyorum düzce buradan daha karısık degıldır emınım. (çorumda trafık kuralları malesef yok. bılıncsız suruc cok ve sokaklar oldukca dar) ve kullananlardan neyım eksık dedım. trafık kabustu benım ıcın ehlıyetı aldıgım yıllarda. vites atabılır mıyım derken. attım kendımı trafıge. :) arkadan gelen araclar korkuturdu.. ben kuralları cıgnemedıkten sonra onlar bana uysun dedım :)
ve su an ıkı arac arası park yetenegımı gelıstırmek dısında bır hedefım yok..:)
bunu yasadıktan ve bunun rahatlıgını gordukten sonra aracı olan butun kadınlar kullanabılmelı dıye dusunuyorum. ve ıkıncı aracı alabılecekken korkudan alamayan butun arkadaslarımı cesaretlendırıyorum. :)
hele kı bebegım olsa ve calısmaya gerı donsem ya arabayı esımden devralır yada yemem ıcmem kendıme araba alırım :)

anne sutuyle alakaasız oldu ama arac konusunda kendıne haksızlık etme derım!!

bol sütlü günler :)
Cevaplamak için Üye ol