Yememe sorunundan çıldırmak üzereyim

gulcinozden soruyor: 4

artık ne yapıcağımı bilmiyorum.sanki karşımdaymışsınız gibi ağzımdan çıktığı gibi yazıyorum sıkıntımı.çocuğum yemek yemiyor.uğraşmaktan artık çöktüğümü hissediyorum.
çocuğum yapısı bu deyip kabul etmeye çalışıyorum ama bi çocuğun sevdiği hiçmi bişey olmaz.
tatlı bişeydemi yemez,meyvenin hiçbi çeşidinidemi yemez?
zar zor binbir oyunla ağzına bişey soksamda inanın tatlı kaşığıyla yedirdiğim halde ağzını o kadar küçük açıyor ki(açmak denirse dudak uzatıyor) bi çay kaşığının aldığı kadar yemeği verirsem yedi sayıyorum.
doktora bişe söylediğim de gelişimi normal diyo kestirip atıyo.bu çocuğun proteine,kalsiyuma ve vitaminlerin hepsine ihtiyacı var.yemesi gerekenin 1/4 ini bile yese razı olucam.çok çabuk hasta oluyor.ozaman içtiği bi su var onuda içmiyor.
ne yapıcağımı şaşırdım artık.balık yağları,vitaminler,keçi boynuzunun hertürü,okunmuş sular belki çare olurdiye ümitlendim ama yok olmuyor.
sabah kahvaltı yapmadı,öğlende bişey yemedi şimdi aç açına uyuyor.kan değerleri normal ama artık yüzünde renk kalmadı.sinirden başım çatlamak üzere.
allah aşkına sağdan soldan duyduğunuz bişey varsa söyleyin onuda araştırıp bi zararı yoksa deniyim.
bi çok kişininde sıkıntısının iştahsız çocuk olduğunu biliyorum ama medet arıyorum

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


laila1157

zorlamamın sebebi !)benm çocugum 4 aylıkken amlyat oldu büyük bi bagrsak amelyat

2)kabız olması durumda siizn çocuklarınız gibi kolayca atlatamayız ve amelyat olan yerine her şey olabilir
3)su dahi içmio bu çocugun kabız olması demek belki onu ölüme götürecek sonuçlar doğuracak.
o yazıya ilk yorum yaptgımda ben konuyu sündürüp saatlerce çocgum amlyatlı ondan böle yedirip içiriorum vırt zırt demek istemedim dağıtmayım konuyu die.ama şunu da söleyim o uzamlanr çok bilio son 4 gündr deniz kendi gelip anne yemek yemek istiyorum dio demek işede yarayomuş dimi bildiğniz gibi yetiştirn çocuklarınızı benmki sadece tavsiye yada benm doğrum olan bi yöntem biçimiydi.her yorumu çok bilip bilimeden de yapmayın.O BENM ÇOCUGUM VE ONU HERKESTEN FAZLA BEN DÜŞÜNÜRÜM


laila1157

AYRICA EKLEMEK İSTERİM HER ALLAHIN GÜNÜ GİRİP KİM KİME NE YAZDI DİYE BAKMIORUM BEN YORUM YAPTĞIMA FALAN PİŞMAN DEĞİLİM GÖRSEM İLK GÜN YAZARDIM BANA SÜRGELEN HKARET DERECESİDEKİ YORUMLARA.O KADAR FAZLA DR LA İÇLİ DIŞLI OLDUM Kİ BANA GELİŞİM ÜSTÜNDE ÇOCUGUN DEMESİ İNANDIRICI DEĞİL.ÇÜNKÜ BENM ÇOCUGUM HİÇ1ŞY YEMİYORDU SABAH SAF SÜT AKŞAM YATARKEN SAF SÜT ARADA HİÇ BİŞİ YOK...MANTIKLIMI BU SİZCE NASI GELİŞİMİ YÜKSEK OLABİLİR BELKİ ÇOCUGUN YAPISI İRİ ANNE BABADAN KAYNAKLI GENETİK YAPISI FARKLI NORMAL ÇOCUKLARA GÖRE AMA BENCE ASLA BESLENDİĞİNİN Bİ KANITI DEĞİLDİR BU.BU YÜZDEN OZRLUYORUM BUNUN CEZASI KINANMAKSA ŞAYET ÇOK DA UMRUM DEĞİL ARK YORUM YAPMIŞ İŞTAHSIZLIK VS BENDE UYGULADGIM VE ŞU AN SONUÇLARINDAN ÇOK ÇOK MEMNUN OLDGUM YÖNTEMİ AÇIKLADIM İŞİNE GELEN UYGULAR İŞİNE GELEN UYGULAMAZ AMA OTURUP HAKARET ETMEYE GEREK YOK YAPANDA KARŞILIĞINI ALIR


fistikcik

Çocuğunuza çok geçmiş olsun. Bu özel durumu elbette kimse bilemezdi. ve tabii ki çocuğunuzu herkesten daha çok siz düşünürsünüz.
Yine de keşke yorum yaparken bir cümleyle bile "bizim özel bir durumumuz var" diye belirtseydiniz. Böyle bir durumu olmayan, sadece yemek yemeyen bir çocuğa bu kadar radikal bir tavsiyede bulunurken bunu belirtmeniz daha uygun olurdu. Böylece bu yöntemin neden sizde gerekli olabileceği, ama böyle bir mecburiyet yoksa önerilmeyeceği de anlaşılmış olurdu.

Rahatsızlığın boyutunu elbette bir doktor daha detaylı değerlendirebilir. Ama kabız olmaması için alınabilecek başka önlemler mutlaka vardır gibi geliyor bana.


laila1157

ben sırf konuyu sündrmemk ve yeni yaşadgım bi olay die görp yorumlamak istedim ve yalan değil yukarda allah var şimdi kend, yemek yemek istior.ilaç tedavisi yada benzeri bişi yok bizim hastalığımızda bol sıvı tüketmeli etraftan duyorum kimi çocuk sadece pilav makarna tarzı şeler yermiş anneleride onu yaparmış ama bizde o da yoktu onada razıydım.dr la güvenmiyorum bi dedikleri başka dr değiyle biribrni tutmuo bizzat içide yaşadım aynı hast aynı bölüm dr bile farklı farklı şeler söledi bize bence bu normalin üstü altı tartşması genetik bişi anneden babasan aldgı özellk yoksa ben 4 ay yemek yemesem bi yerimde bi arıza çıkar muhakkak bu gidişat iyi değildi ve ben bunu uzamnlrın onaylanmadıgı bi yöntemle durdurmuş bulunmaktayım

Cevaplamak için Üye ol