Bebekli yolculuk sorunu :(

altug soruyor: 5

Merhaba, Eylül ayında Ankara'dan Çanakkale'ye o zaman 3 aylık olacak bebeğimizle gitmek istiyoruz.


Fakat uçak seferleri yok görünüyor Çanakkale'ye. Hiç bir firmada uçuş yok. Sanırım havaalanı kapanıyor.

Otobüste de 10 saat yol 3 aylık bebekle nasıl olur bilmiyoruz. Rahat hat otobüs bile olsa (koç) yine kıyamet kopacak gibi geliyor..

Bize ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


sherlotteholmes

çanakkale havalimanı bakimda. bu sene sonuna kadar surecekmis. ben de 12 aylik oğlumla ankara dan gideceğim. ızmir e uçakla gidip oradan otobüsle geçmeyi planlamistik ama oğlum ateslenince erteledik. şimdi otobüsle gece yolculuğu daha mantıklı geliyor.

bebeginiz minik. uyandikca emzirir annesi ve otobüsün ugultusundan cok rahat uyur muhtemelen. sizin işiniz daha kolay :)

üstelik bizim yolumuz kale'de bitmiyor. daha babakale ye kadar sürüyor. rahat olun bence ben bile göze aldiysam :P


scanturk

Ben Çanakkale de yaşıyorum buralıyım havaalanın bakımda olduğunu bilmiyordum :( gece yolculuğu iyi fikir bence de :) birde başka bir uyarım olacak bizim buranın rüzgarını hesaba katmayı unutmayın ;) şimdiden iyi yolculuklar


ozgu_naz

o mevsimde  Edremit havaalanına uçuşlar var. Bora jet yanılmıyorsam.  edremitten de 2 saat kadar sürüyor. epey kısalıyor yolunuz


littledumblonde

ben de bebegim tam iki ayliken isanbulan izmire gidecegim aracimizla. esim 6 -7 sa surer, ruzgar nasilsa arabada uyur diye dusunuyor ama ben endiseliyim ya huysuzlanir diye endiseliyim, gece yolculugunu ben de dusuneyim.


altug

turkuaz_naz ve luce_anima 'nın söyledikleri mantıklı geldi.. Edremit'e uçak, oradan da çanakkale'ye otobüs daha kolaylaştırır işimizi ... Bakayım Ankara'dan Edremit'e gece uçuşu var mı.. tabii inişten sonra otobüs bulabilecek miyiz o da ayrı bir konu.. bunu da yazıyorum kenara, çok teşekkürler :))
Cevaplamak için Üye ol