Epidural kaynaklı bel ağrısı mı?

mariposita soruyor: 6

doğum yapalı 8 ay oldu. bu vakte kadar hiç bel ağrım olmamıştı.çevreden epiduralden olabileceği söyleniyor ama 8 ay sonra etkisi çıkar mı ki? 2 haftadır çekiyorum. özellikle sabahları çok ağrıyor. acaba dedim tutuluyor mu? ama 2 haftadır bu ne tutulması?
szice ne olabilir?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


versus

Epidural kaynaklı olacağını sanmıyorum, zira dediğiniz gibi 8 ay sonra etki etmez muhtemelen. Havalar çok sıcak, iyice üstü açık yatıyoruz, sabah serinliğiyle belinizi üşütmüş olmayasınız? Bazen gaz sancıları da bele vuruyor çünkü.


Bir de bebek taşımaktan olabilir, fazla kucağınızda taşıyorsanız, birikmiş ve ağrı şeklinde patlamış olabilir.

Eşinizden masaj desteği alın:) Düzelmiyorsa nolur nolmaz bir dr.a görünüverin, inşallah önemli bir şey değildir.


mariposita

teşekkür ederim kzılar. sabaha karşı çok serin oluyor hava, o ara üşütüyor olabilirm. bir de evet oğluşun da etkisi var herhalde. ağırlaştı baya.


momoveannesi

+1 bende de var benzer sorun. Ben bir sure kipirdayamiyorum uyaninca ama herzaman olmuyor. Dr muza sordum. Epiduralden degildir dedi. Bazen cok kotu oluyor benim icin. Son zamanda azaldi ama.


oykm_08

emziriyorsanız emzirme pozisyonundan da olabilir. bel ağrısından dolayı 32. haftamda doğum iznine ayrılmıştım, hala da çekerim acısını MR gerekeceği için dra da gidemiyorum sabahları duş almak ve masaj iyi geliyor. 


septik

Sabaha karşı bu bel ağrısından bende de oluyor.Üşütmeden dolayı olduğunu düşünmüyorum zira kışın da oluyor.spinal den diye düşündüm dr uma sordum,spinalden hele ki bu kadar süre sonra olmaz dedi kestirip attı.Ama bence spinalden.Sabah ayağa kalkıp biraz yürüyünce geçiyor.


momoveannesi

Oykm-08 + 1Cevaplamak için Üye ol