Bebegim 1 yasindan bu yana kilo almadi cok istahsiz yardim

msasa soruyor: 9

Merhaba sevgili anneler. Oglum bu ayin 28 inde 2 yasina giriyor ve 10 kilo. 1 yasindan bu yana kilo almadi. Boyunda sıkıntı yok yalniz kilo iyice canimi sıkmaya basladi. Bu ara istahi da azaldi iyice yarim yumurta iki kaşık corbayla gun geciriyor cogu zaman. Hep zayifdi fakat simdi boyda uzadıkça iyice siskalasti. Daha ne kadar kilo almadan devam edecek merak ediyorum. İstahi icin oneride bulunursaniz sevinirim

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


GULONEN

Merhaba, benim kızım 3,5 yaşında ve 11 kg :) boy uzadığı için dr bir sıkıntı olmadıgını soyledi bir sürü testlerde yapılmıştı sorun çıkmadı. Doğru düzgün hasta olmaz bile önemli olan sağlıklı olması zaten bir ara çok takıyordum ama artık ne kendimi ne kızımı üzmüyorum. Sık sık hasta olmuyorsa sizde takmayın doktorunuz mutlaka yönlendirecektir.


birbebekannesi

Benim kızıma gulonen kızı gibi, 11 kiloyuz, boyunu uzuyor. Narin bir yapımız var, hastalık konusunda maşallah iyiyiz. Bende neler yaptım, neler araştırdim, kar etmedi. Kızım keyifli mi, sadece buna bakiyorum; artık varsın yemesin diyorum. Kabullenmedigimizde çocukta anneden mutsuz oluyor


sinemyilmaz

Bence bir problem yok. Benim komsumun kizi 3 yasinda ve 11 kg. Bence birazdaha bekleyin. Yemek yedirirken farkli seyler bulun onun hoslanabilecegi ve eglenebilecegi belki faydasi dokunabilir en azindan biraz daha fazla yer


ilknurbade

Benim kızım 18 aylık. Boyu ve kilosu iyi. 1 yaşında dr. Mulyivitaminli omega tavsiye etmisti 3 ay kullandık. Icinde cinko da vardi. Fayasini gördüm istahi düzeldi. Sonra omegayi bıraktık zaten surekli kullanilmamasi lazım. Neyi seviyorsa onu yesin et yemeli mutlaka sevmiyorsa corbalarina karıştırın vs. Yapısal da olabilir zayıflığı fakat istahsiz demissiniz. Doktorunuza danisip dedigim şurup tan takviye verebilirsiniz. Kolay gelsinHamster

Büyük kızım da iştahsızdı kansızlık çıktı bir süre şurup kullandık iştahı açıldı kilo almaya başladı.Halen kilolu bir çocuk değil uzun boylu ve zayıf takılmıyorum ama kansızlık bence dikkat edilmesi gereken bir konu.Kansızlık iştahsızlık yapar.Doktorunuza danışın derim.Sağlıklı günler diliyorum.


deniz_nehir

Oğlum üç yaşında ve sadece birkaç çeşit gıdayı kabul ediyor. Buna rağmen çok sağlıklı ve kan değerleri normal. Benim iştahsız oğlumun severek yediği bir karışım var. Siz de bir deneyin derim. Ev yapımı yoğurdun içine muz,bolca ceviz, badem, fındığı rondodan geçirerek ekliyorum. Kavrulmamış olmalarına dikkat ediyorum ki besin değeri daha yüksek olsun. En son üzerini çikolata parçalarıyla süslüyorum. Çikolatayı yemesini hiç istemesem de bizde çok işe yaradığı için kullanmak zorunda kalıyorum. 


Damla

@deniz_nehir, kavrulmayınca besin değerinin daha yüksek olacağından emin misiniz? Bazı proteinler piştiklerinde insan vücudu tarafından daha iyi sindirilebiliyor. Hatta bazı diyetlerde bazı besinlerin çiğ önerilmesi de, hazmının güçleşmesi, yani sindirirken de kalori yakılması içindir. Siz kilo alsın istediğiniz için daha kolay sindirilmesi işinize gelecektir. Bazı vitaminlerden ve sudan kayıplar olabilir ama kilo alımında gerekli yapıtaşları bakımından uygun sürede pişirmek daha iyi olabilir. Diyetisyen, doktor değilim, sadece bu konularla ilgili biri olarak okuduklarımdan yaptığım çıkarım bu şekilde. Bir bilenden teyit edin isterseniz.


deniz_nehir

Damla, kavrulmuş fındıkta trans yağlar oluştuğunu bir diyetisyenden duydum. Çiğ bademin de daha faydalı olduğunu hamilelik döneminde okumuştum. Ceviz ve fındığı kabuklu alıp, kullanmadan önce hazırlıyorum. Bu konuda elbette dinlediklerimizden ve okuduklarımızdan bir fikir sahibi oluyoruz. Ancak beslenme konusunda çokça yanıltıldığımız düşünülünce biraz daha araştırmakta fayda olabilir. 


Damla

Evet evet, biz de çiğlerini tüketmeye çalışıyoruz. Sadece kilo açısından belki de kavrulmuşu daha avantajlıdır demek istedim. Belki de değecek bir fark yoktur arada.


Cevaplamak için Üye ol